Gambling casinos near estes park colorado

казино ресторан bemus точка ny

Откако казино законодавство поминува во Јапонија подоцна оваа година, казино закони во Јапонија може да биде слична на постоечките закони се користи во Сингапур.На Никеи весници објавија дека разговорите се во тек да облик на Јапонија казино закони по казино студија сметка добива Исхрана одобрување оваа есен.Индустрија аналитичари се веќе touting Јапонија како што имаат потенцијал да биде втор по големина казино на пазарот во светот, веднаш до Макао.Следниот чекор ќе биде да се создаде нов сет на правила за регулирање на индустрија.Шефот на Кабинетот на Секретарот Yoshihide Suga посочи дека важен дел од креирање на овие правила ќе биде да се идентификуваат одредени казино на прашања поврзани и правни системи во моментов се користи во други земји, како Сингапур, вклучувајќи го и плати-да-се игра правило што се бара Сингапур државјани и постојани жители да плати $S100 ($80) само за да внесете било која од двете казина во земјата.Ова туристичко-првиот модел не се очекува да се одвратат било од главните казино оператори од правење на понуда за Јапонски казино лиценци.На Никеи, исто така, објави дека Јапонија е во потрага на нудејќи три казино лиценци за користење на истите интегрирани места модел се користи од страна на Места World Sentosa и Марина Беј Песок во Сингапур.Сите три интегрирани места се очекува да се изгради казино и користење на различни можности за забава како хотели, кина, трговски центри, и ресторани за да се дополни тоа.Локациите за овие интегрирани места се уште не се идентификувани, иако се чини дека Осака, со помош на неговата големина, географија и добро chronicled интерес во хостинг интегрирана одморалиште, е cinch да добијат еден од овие установи.Две други локации—Okinawa Префектурата и Yokohama—исто така, во мешавина од страна врз основа на кои се најпопуларните туристички и туристички дестинации.И покрај Токио Гувернерот Yoichi Mesuzoe велејќи дека неговиот град не е заинтересиран за интегриран одморалиште, Јапонија е најголемиот град останува во трчање.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre gambling casinos near estes park colorado.