може да се тврди коцкање загуби ако не itemize

котизација за гоа казино

На WCOOP е сега доаѓаат до крај, со драматични награда базени и главниот настан врвот исклучување успешна серија. PokerStars гарантира $60 милиони евра за настанот, и оние награди сега се повеќе платени, со сите турнири кршење преку нивните гаранции може да се тврди коцкање загуби ако не itemize. PokerStars е еден од најголемите онлајн покер сајтови во светот, и тоа, исто така, го води својот спортски обложувања и казино игри, преку истиот сајт.Тие што се одржа на онлајн покер натпревар од 3 септември – 26, со 81 високо-удели настани и истиот турнири исто така достапен и ниска удели.На WCOOP почна со недела Функционирање на 3 септември, што е $215-долар настан со вкупен награден фонд од над $800k може да се тврди коцкање загуби ако не се победи. 'Carpediem200' зеде надолу настанот за $115,278 може да се тврди коцкање загуби на државните даноци. Од тогаш, имаше секојдневни моменти и големи победи.Значајни настани вклучуваат WCOOP-03-H, недела Милиони турнир со $1,050 долар купи-во и неверојатни наградниот фонд на повеќе од $2 милиони.Руската играч Kumarioy на крајот го презеде врвот награда од над $300k.Редовни WCOOP Супер вторник турнири (со $1k и $2к buy-in) резултираше со астрономски настани со награда базени начин преку милион долари марка, додека WCOOP 66-H $25k висока ролери (8-макс) имаше еден од најголемите награда базени на конкуренцијата, со над $3.5 милиони doled до победа играчи кои се подготвени да ризикуваат како голем купи-во.Други високи ролери настани вклучени 51-H 6-max, со награден фонд од над $1.7 милиони и $10k 81-H NLHE настан, кој се доделени речиси $2.5 милиони долари — од кои 'prepstyle' го зеде во уредни и чисти $469k.Пониски удели играчите не беа разочарани.Многу играчи не можат да си дозволат спектар на buy-in за високите удели игрите, кои често се јавуваат во стотици или илјадници, и се често исклучени од главните онлајн покер настани.На WCOOP со цел да биде достапен, како е можно, нудејќи ниски удели турнири достапни за играчите, со многу buy-in во $11, $27 и $55 опсег.Играчи, исто така може да ги искористат предностите на неколку иновативни начини за да се квалификува за високо-удели игри; PokerStars понудени вообичаените сателит турнири, заедно со можности за да го освои Главниот Настан и други билет награди преку Спин и Gos или freerolls, или дури и преку Ѕвезди градите награди.Иако не завршниот настан на WCOOP календар, секоја покер играч знае дека Главниот Настан е Една Голема, и оваа година беше не се разликува.Покер Ѕвезди гарантира $10 милиони денари во награди, и евентуално вкупната награда басен слета во прилично блиску до $11 милиони евра, со над 1800 записи и 379 ре-записи, што го прави најбогатите конкуренција на годината.Стивен 'SVZFF' Ван Zadelhoff освои Главниот Настан за $1.6 милиони евра!Тој одби договор кога на финалната маса беше долу до три играчи, и покрај тоа што на вториот чипови, а потоа продолжи да се победи 'joshua333' главите-up да се земе дома на животот се менува износот на пари.Главниот Настан беше Zadelhoff најголемите некогаш победи, иако тој има претходно направени над $5 милиони игра онлајн покер и $1.5 милиони евра во живо коло.На WCOOP дојде до близок со Навиват-Up настан, 81-Ж, кои имаа $530 купи-во. Legenden освои tourney и scooped над $100k. котизација за гоа казино.