чичко buck тројца момци во пошта слот

казино во близина на atlantic city nj

Лотарија технолошки услуги и гејминг машина снабдувач Научни Игри Корп има стекнато слот машина производител и онлајн игри облека WMS Индустрии за принцовска сума од $1.42 б.На pricetag, што претставува 59% премија на WMS "споделување вредност, се одразува Научни Игри" желба да ги прошири своите овластувања.Извршниот ДИРЕКТОР на Lorne Weill рече дека "трансформација" стекнување ќе се овозможи Научно-Игри да се нуди "комплетен портфолио на лотарија и игри производи и услуги на двата нови и стари клиенти од целиот свет." CFO Џефри Lipkin рече дека договорот ќе "се прошири Научни Игри приходи база, да ги прошират граници и ги натера во иднина раст можности" чичко buck тројца момци во пошта слот. Стекнување беше едногласно одобрена од страна на двете компании "одбори и, во очекување на одобрување од страна на WMS' акционерите и неколку игри регулатори, треба да биде завршен до крајот на 2013 година. WMS Индустрии " неодамна ја започна својата онлајн игри подружница Вилијамс Интерактивни, која работи на Лото Партија социјална казино и има потпиша вистински пари онлајн игра понудата се занимава со секој од Groupe Partouche во Белгија за да BCLC во Канада.Всушност, Вилијамс Интерактивни само најави уште две Европски онлајн казино Б2Б се занимава со Nordicbet и Betsafe е Казино Блек. WMS е исто така одобрен за Невада онлајн покер лиценца и има потпиша потенцијалните НАС се соочуваат со онлајн покер партнерство со Dragonfish, на Б2Б изданок на велика БРИТАНИЈА оператор 888 чичко buck mail слот момци. Научни Игри, исто така се применуваат за Невада покер лиценца и имаше влезе во онлајн покер заедничко вложување во Калифорнија со Playtech, но дека договорот беше доведени до нејасни не-ексклузивна посветеност минатиот јануари.Научни Игри, исто така, потпиша договор со социјалните гејмерите Zynga да се продава инстант лотарија билети онлајн, па во комбинација Научно/WMS социјални аспекти може да има некои crossover потенцијал.Научни Игри во комплет неговата не-лотарија бизниси – паб/клуб игра добавувачи Barcrest и Игри Медиумите и фиксна-шансите обложување терминал снабдувач На Глобалната Нерешено – во подружница СЕКРЕТАР Игри во октомври.Научни Игри, исто така, откри дека неговиот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на стратешки маркетинг, Џими O "Black", е именуван како оваа година е добитник и на Јавните Игри Институт за Истражување е Лотарија Индустрија Животно дело Награда.О "Black", на 33-годишна индустрија ветеран кој е со фирмата од 2001 година, се кредитираат со револуционизира инстант нула игра бизнис за време на неговото време, како директор на маркетинг за Масачусетс Државна Лотарија Комисија.Под O "Black" е водство, Лотарија на услугата за инстант нула игра продажбата отиде од $54m/година да $54m/недела чичко buck mail слот сцена.
(Заборавајте на награда за животно дело, да ги направи човекот гувернерот!) О "Black" е четврта Научна Игри човек да добие Награда за Животно дело.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на atlantic city nj.