тркалаат тркалаат слот машина стан

колку е iphone 6x во нигерија слот

DDoS напади придружени со обидите во можност да изнуди пари од оператори на Државните и федералните власти во Њу Џерси се испитуваат сајбер-напади започна на четири Атлантик Сити онлајн казино игри веб-сајтови кон крајот на минатата недела, во кој криминалците организирал Дистрибуирани Denial of Service напади и побара Bitcoin откуп како заштита против понатамошни напади.Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на Режисерот Дејвид Rebuck рече дека нападот бил лансиран во четвртокот, само пред долго 4 јули празничен викенд, и продолжи преку неделата."Најмалку четири казина беа погодени и искусни престој", изјави тој на објавување NJ.com, советување дека нападите траеше 30 минути тркалаат тркалаат слот машина стан. "Продолжуваме да се следи."Кратки напади беа проследени со закани на повеќе моќни и одржливи напад, кој ќе биде лансиран во рок од 24 часа, освен ако не Bitcoin (анонимен виртуелна валута тешко да ги пратите) плаќање е направен.Износот на Bitcoin побара не беше објавено се тркалаат во џунглата слот машина.
Rebuck коментира дека таков напад врши потенцијал не само да има негативно влијание врз насочени онлајн казина, но исто така и сите бизниси во Атлантик Сити кој споделување на истата на интернет обезбедувач на услуги.Шест Атлантик Сити казина се веќе нудат онлајн коцкање, со Borgata оперативни четири онлајн коцкање сајтови: Borgatacasino.com, Borgatapoker.com, NJ рулет казино free-to-play. Partypoker.com и Palacasino.com.Цезар работи шест интернет сајтови во рамките на две посебни лиценци, додека Златна Грутка AC има три онлајн сајтови, Tropicana две места и Одморалишта Казино еден сајт.Анонимен сајбер-напаѓачи сега се лови од страна на државните и федералните агенции кои ја вклучуваат Поделба на Игри за Спроведување на законот, Државата Полицијата, ФБИ и Њу Џерси Канцеларијата за Домашна Безбедност и Подготвеност.Индустрија набљудувачи се напомене дека ова не е прв пат еден сајбер-напад ќе се монтира на коцкање компании, повикувајќи се особено голем напад таргетирање на Лас Вегас Песоци група во Лас Вегас во 2014 година.Што напад "затвори Компјутери и сервери во cascading ТОА катастрофа", а тоа е верувањето на државните службеници дека тоа произлезени од Иран, еден извор отповикани.Дејвид Шварц, директор на Центарот за Игри Истражување на Универзитетот во Невада, Лас Вегас, изјави NJ.com дека онлајн игри сајтови во сад се уште не стана главна мета на хакери."Тоа се случува многу малку оф-шор", рече тој, додавајќи дека често постои откуп на побарувачката во прилог.Онлајн wagering останува мал процент на вкупно Њу Џерси коцкање приходи, NJ.com белешки.Онлајн казина освои $12.5 милиони во Мај 2015 година.Директорот Rebuck не се идентификуваат сајтови, кои беа нападнати, но рече операторите веруваат дека тие знаат кој е одговорен."Тој е познат актер.Тој го правела тоа, рече тој, без коментирање понатаму.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година колку е iphone 6x во нигерија слот. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] колку е iphone 6s плус во слотот.