Bongo рај слотови дар ес салам

топ 100 велика британија казино сајтови

ROHNERT ПАРК, Калифорнија bongo рај слотови дар ес салам. – Мајчин Американски племе планира да изгради Лас Вегас стил казино околу 50 километри северно од Сан Франциско ќе ја преземе целосната цена на проширување на пристапен пат до својот хотел-казино топ 15 holdem почнувајќи раце. Rohnert Парк Град Менаџер Подароци Гонзалес вели дека под некаков договор со градот и округот, Федерални Индијанци на Graton Rancheria ќе плаќаат $10 милиони евра за да го проширам на патот кон планираните Sonoma Каунти казино.Племето купи 254 хектари имот да се изгради 3,000-слот машина, 317,750 квадратни метри казино, кој се очекува да биде отворен во 2013 година топ 100 на жените на сите времиња пари листа на покер. Лас Вегас-базирани Станица Казина ДОО има менаџмент и развој договорот со племето.Племето обезбедени $850 милиони евра во финансирање на минатиот месец.Некои Sonoma Каунти жители имаат тужена во државниот суд за да го блокира казино е во изградба.На Rohnert Парк Советот ќе потрае до договор вторник. топ 100 велика британија казино сајтови.