може да се купи слот машина во канада

најголемите купи во покер турнир

На Канзас Ѕвезда Казино во Mulvane, КА, треба да се отвори на Бокс Ден, скокна повеќе правни карики вчера кога тоа импресиониран државните регулатори на турнеја низ објектот.По затворени сесии во текот на една комисија на состанок во Mulvane е на советот на град комори, на Канзас Трки и Игри Комисија (агенцијата која го регулира во државна сопственост казина) доделена на казино условна сертификат да се одржи контролирана демонстрации во петок.Тоа е покана само за коцкање со вистински пари, очигледно.Условно сертификат беше одобрен од страна на Комесари, по два часа турнеја на привремената Канзас Ѕвезда објект, наскоро да биде повеќенаменски настани и equestrian центар, кога неговата постојана казино се отвора во една година.Во извештајот од страна на Канзас Сити Star, претседателот на комисијата, Вилијам Falstad, рече: "Тоа е навистина се случува да биде многу мазна транзиција кога ќе дојде време.Тоа ќе биде убава работа таму.Мислам дека тоа е навистина нешто начинот на кој тие го прават тоа, бидејќи тоа навистина изгледа убаво токму сега." Комесарот Џеј Shadwick додаде: "јас сум само изненадени од она што го прават и она што тие се случува да се постигне." На Канзас Ѕвезда мора успешно да заврши најмалку една контролирана демонстрација за да докаже дека е способен да го отворите.Друг контролирани демонстрација ќе се одржи на 20 декември ако нешто тргне наопаку во текот на петокот е демонстрација.Нацијата е највисокиот суд од Врховниот Суд – се согласи да го слушне аргументите во текот на тужба која има за цел да ја затвори Мичиген е Пиштол Езеро Племе е казино во Allegan Округот Wayland Township.Врховниот Суд ќе одлучи дали е дека тужбата може да се движи напред.Во извештајот од страна WoodTV, Директор на Домородните Закон и политички Центар во Мичиген, Државата Универзитетскиот Колеџ на Законот, Матеј Флечер, рече: "Тоа е невообичаено." О.Во ред.Па, тој не само да кажам дека, тој, исто така, рече дека она што е чудно во врска со тоа е волјата на Врховниот Суд да ги преземат петиција од племето во потрага за укинување на владејачката на долниот федералниот суд може да се купи слот машина во канада.
"Кога тоа не се случи, тоа е голема промена," додаде тој.Одлуката да се слушне случај може да укажуваат на судии сме во потрага да се јават на понискиот суд е одлука, професорот рече.Милијардер автомобил име магнат, Норман Braman, беше меѓу многу на Мајами-Dade Колеџ кампус во центарот на Мајами за еден форум вчера, кој имаше дискусии во текот на идејата за донесување на казино-стил прибегнува кон Мајами.На состанокот тој рече изрази силна двојки на идејата, но оние кои се во поддршка на коцкање рече овие казина ќе донесе илјадници работни места во областа.Работни места за сите!Во извештајот од страна на WSVN.com, Потпретседател на Лас Вегас Песоци, Андреј Abboud, рече: "Ова е регулаторен процес и чистење процес, каде што ќе го добиете најдоброто од индустријата за игри, не е најлошото на индустријата за игри." Законот во моментов е во Tallahassee, создадена од страна на Флорида Игри Комисија, која ако поминале ќе се регулира одморалиште-стил на игри на среќа во државата.Тоа е сега во рацете на градот лидери и граѓаните и без разлика дали тие би поддршка на идејата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre можете да купи акции казино.