најголемиот казино бонус без депозит

правило покер во случај на тепих

Melco Летувалишта и Забава е поставена за да отворите $1.1-милијарди хотел кула следниот месец во Макао.Тоа е банкарскиот на високо ролки да се вози неговиот успех и ќе го стори тоа без помош на junkets но, наместо тоа, преку предвидените оживување на активноста на коцкање всушност мека. Junkets биле околу речиси колку што коцкање е на располагање во Макао најголемиот казино бонус без депозит.

Junket оператори работат како посредници, привлекување на богатите коцкари да казина, нудејќи им на луксузни промоции и други персонализирани услуги.Тие, исто така делува како банка-како субјекти, позајмувањето пари за играчите и собирање на долговите.За возврат, тие се дадени на комисијата од казина, за нивните услуги.Макао влада неодамна започна иницијатива да се фокусираат помалку на коцкање и повеќе на различни поставување на туристичка придонеси за таа област.Тоа, исто така, зголемен надзор на junkets над загриженост дека тие би можеле да се користат за пари-перење на активности.Ова зголемување на владините надзорна улога во Melco одлука да се движат подалеку од односите со junket оператори најголемите парични тенџере во покер историја. Melco е претседател, Лоренс Хо, се чувствува дека успехот на казина виделе досега оваа година обезбеди сектор со силна основа да стане повеќе независни и да не се потпира на "crutch" на junkets.Во објавувајќи се движат подалеку од junkets, тој им кажал на Ројтерс, "на Крајот тоа е многу подобро да се развие својата сопствена база на податоци не се потпираат на junkets." Melco ќе се отвори својата Градот од Соништата-се наоѓа Morpheus хотел наскоро, обезбедување 700 соби, казино маси и настан објекти.На 524 метри (160-метар) висок хотел ќе се грижиме само за премиум маса клиенти.Премиум маса клиенти bet "илјадници долари," додека ВИП клиенти обично се коцка 10 пати повеќе.ВИП коцкање сметки за повеќе од половина од казино приходи во Макао.Генерално, казино на приходите во областа продолжи да се искачи за минатото 21 месеци со година-to-date раст повеќе од 20%.Хо сфаќа дека приходите мора да ги нормализира, но вели дека тоа сепак ќе "удар од оригиналниот очекувања." Во првиот квартал на годината, Melco пријавени зголемување на раст од 3%, или $1.31 милијарди долари.И покрај зголемувањето, тоа се уште пропушти аналитичари' предвидувања на $1.32 милијарди долари.Хо е син на Стенли Хо, 96-годишниот бизнис магнат кои основана SJM Стопанства.На nonagenarian неодамна го објави своето пензионирање, кој ќе се одржи на јуни 12 најголемиот казино град во светот. Неговото пензионирање, според аналитичарите, можат да се запалат, борбата за власт во компанијата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre правило покер во случај на тепих.