најголемиот казино град во светот

правило omaha покер hi-lo

Поради брзо се движат природата на коцкање индустрија во целина, луѓето се движат помеѓу компании во индустријата е редовна појава.Тоа не е дека тие се обидуваат да направат да се чувствуваат како на фудбалски трансфер прозорец тоа е само дека многу чувствува потреба за промена на едно време или на друг во животот.Кој не?Компанијата кои ние првично мислев дека е целосно екипирани со leprechauns стои во различни краеви на вечна виножито, Paddy Power, покажа дека вистинските луѓе не работат за нив.Што се однесува до јавните претпријатија одат Paddy Power е филозофија е CalvinAyre.com's омилен, благодарение на своите unpublic стил.Ова е причината зошто тоа не е изненадување ни во најмала дека не е приказна за Breakingnews.односно известување дека тие се вработувате персонал од нивните конкуренти најголемиот казино град во светот.
Bodog имаат јасно дека тие се вработат најдобрите во бизнисот затоа неговото без шок, дека другите се следниве одговараат и ако постојат пердуви, тие се таму за да се износени.Приказна за себе е дека поранешниот веб оперативен менаџер на Full Tilt Покер (FTP), Niall Humphreys, се ограничени од глобалната покер гигант за споделување на доверливи информации ака тајни правило покер во случај на тепих. FTP, кои вработуваат 700 во база во Даблин, се направени на обвинувања дека Humphreys преку е-маил чувствителни компанијата податоци за лична сметка, така прекршува неговиот договор.Споделување тајни не е нешто што ние се согласувате со тука на tablog, но ние многу се сомневам постојат многу тајни кои се вклучени.Неговата доста очигледно она што FTP не, неговата всушност се прави тоа што е тешко како FTP е во Покер бизнис и мрежа ефект на компаниите им дава заштита, дури и ако тие не се нужно најдобрите и најпаметните.Затоа, FTP е веројатно да се трошат своето време тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre правило покер залог заминување.