Extruded aluminum t slot uk

казино слот за игри бесплатно демо

Приврзаници и противници на правни игри во Небраска се соочува надвор за уште една рунда во државата е во тек дебатата за коцкање проширување.Предлагачите треба да се соберат некои 130,000 потписи од Небраска жителите од 2 јули за да се добие прашање пред државата жителите во ноември.Напор е добро во тек, организиран од страна на локално ниво, врз основа политичка група, наречена ги Задржите Парите во Небраска.Дру Niehaus, портпарол, рече дека групата е циркулираат три гласачки сите иницијативи поврзани со легализирање казино игри во државата.Мајк Newlin, извршен ДИРЕКТОР на Omaha Излагања и Трки и генерален менаџер на Коњаници е Парк, изјави KPTM, локалната ТВ станица, дека казина ќе биде лоциран во моментов оперативни racetracks во Omaha, Линколн, Колумбо, Хестингс, Големиот Остров, и Јужна Sioux Градот.Под нивниот план, државата ќе стави данок на бруто коцкање приходи (GGR).Како што предвидува, државата ќе се наметне 20 проценти данок на игри приходи", која ќе се задржи конзервативно проценува $65 милиони даночни пари тука во Небраска на годишно ниво," Niehaus рече.Некои 70% на даночни приходи ќе бидат наменети за олеснување на данокот на имот.Во моментов, Небраска има осмина-највисоката даноци на имот во САД, според еден неодамнешен извештај се наведува од страна на групата.Гласањето организаторите, исто така, сакаат помалку државни жители кои патуваат надвор од државата, да се коцка.Со додадени коцкање во Небраска, државата може да има корист.Секоја држава која се граничи со Небраска е легализирана казино игри," Niehaus рече extruded aluminum t slot uk. "Врз основа на неодамнешната економска влијание студија, ние знаеме Небраска е извоз милиони долари во приходи од даноци секоја година." Neihaus се појавува сигурни групата ќе се добие потребниот број на потписи — околу 130,000 — за гласање.Тој одби да се определи минатата недела колку потписи беа собрани досега.Но, тој забележа: "Не е заостануваат време помеѓу колектори претворајќи ги во нашите внатрешни валидација на процесот." "Врз основа на бројот на потписи ние сме сведоци доаѓаат во, сите знаци точка кон иницијативите што се на гласачките оваа есен," Neihaus додаде.Тој истакнува дека националната анкети покажуваат "солидна мнозинство на Nebraskans сакате можност да се коцка во нивната матична држава и да ги користи придобивките кои доаѓаат со нов извор на даночните приходи." Но, Туп Loontjer, извршниот директор на Небраска-врз основа на анти-коцкање група Не се Коцка со Добар Живот е, исто така, убедени притисни за коцкање ќе биде поразен.Ако тие не успеат во добивање на потребниот број на потписи и ако тие се легални, а потоа ние ќе ви одговориме со огромен националната народот напори да ги информира избирачите и да ги запре на анкетите во ноември," Loontjer рече eye in the sky casino surveillance.
"Тоа е многу работа и ние ќе бидат outspent од најмалку 25 пати, но ние го направи тоа пред да, и ние ќе го направи тоа повторно." Loontjer понатаму тврди дека претходно "многу, Многу на потписи беа собрани од страна лажење на избирачите дека тие биле потпишување за олеснување на данокот на имот, што не е точно.Исто така, тие рекоа дека казина само што ќе биде во racetracks — уште една лага." Небраска е дом на пет мали племенски казина, кои нудат само од Класа I и II игри — не слот машини и маса игри.Но во соседните Ајова, постојат 19 комерцијални казина и четири Мајчин Американски места кои нудат слотови, маса игри, и спортски обложувања eyang poker android versi terbaru. Lol овој човек е расистички.Индискиот казина.Добиете ебам, надвор од овде можете парче ѓубре.Не ви е грижа за Небраска.Вашиот губитник казино слот за игри бесплатно демо. Loontjer треба да ја прочитате ливче јазик.Тоа јасно ја искажува каде локации на предложените казина ќе биде...и каде предложените даночни приходи ќе одат.Нема лаги, само факти.Нејзиниот повтори борбен повик на "тие се лаже" е потрошена.Во ова неизвесно време во Америка во однос на расните тензии, нејзиниот страв mongering коментари за "распространета Индискиот казина" служат само за да се изложи нејзиниот расистички верувања, belie нејзините Христијански вредности, и опасно се хранат во овие тензии.Доволно страв mongering.Нека добри луѓе од Небраска одлучи за себе, ако тие сакаат казино игри, врз основа на вистинити информации. казино игри слотови бесплатно онлајн.