програма казино соништа puerto varas

сив орел казино понеделник вклучена мени

На Филипините-базирани анти-корупција на мониторите е поднесена мито жалба против шефот на локални игри регулаторот, обвинувајќи неа на се обидува да воспостави монопол над земјата онлајн игри на пазарот.Во понеделникот, Филипините медиуми објавија дека Анти-Trapo Движење (АТМ), локална НВО, беше поднесена присад и прекршување на однесување на жалбата со народниот Правобранител во однос на Филипините Префрлани Коцкање Оператор (POGO) програма утврдена од страна на Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) програма казино соништа puerto varas. PAGCOR започна својата POGO програма кон крајот на минатата година во обид да врши поголема контрола над онлајн индустрија, која до тој момент беше надгледувана од страна на земјата специјални економски зони, вклучувајќи го и Cagayan Економска Зона Орган (CEZA) и Аурора Пацифичка Економска Зона и Freeport Орган (APECO).На БАНКОМАТ е жалба обвинува PAGCOR извршен ДИРЕКТОР Андреа Domingo (на сликата) на "сериозно кршење" на анти-мито закони, со т.н сив орел казино ручек бафет. "форум шопинг" за владата одделение кое ќе пронајдете грешка со законитоста на онлајн операции во одредени економски зони.Филипините законот бара контролира владата агенции, како што се PAGCOR да се однесуваат на нивните правни прашања, до Канцеларијата на Владата за Корпоративен Совет (OGCC), но ова тело, наводно, се најде никаква причина за да го доведуваат во прашање законитоста на APECO онлајн коцкање операции.На БАНКОМАТ тврди дека наместо прифаќање на оваа одлука, Domingo потоа од прашањето, до Канцеларијата на Адвокат Општи (OSG), кој се покажа помалку прифаќање на APECO операции.На БАНКОМАТ жалбата вели Domingo проследен овие две владини оддели едни против други, и објавено на OSG мислење на PAGCOR на веб страницата "со јасни злоба." БАНКОМАТ претседател Леон Estrella Peralta рекоа дека нема причина за APECO – исто така владина агенција – да се затвори на онлајн коцкање сектор "освен ако не е нешто друго за да биде стекнато од монопол на лиценцирање." Peralta додаде дека онлајн игри на лиценци може да биде извор на "прекумерно богатство на својата издавачот." Ова не е прв пат дека БАНКОМАТ е резултат на грешка со POGO програма, имајќи petitioned на земјата Врховниот Суд оваа пролет за налог да ги блокира PAGCOR од издавање на повеќе POGO лиценци сив орел казино ручек мени. Unfazed, PAGCOR продолжи да даруваат посакувана POGO назначување на нови licensees сив орел казино понеделник вклучена мени. PAGCOR КАЗИНО ПРИВАТИЗАЦИЈА се ДВИЖИ до поврзани вести, владата има изготвено извршен цел (ЕМ) да им помогне на privatize 46 игри места во моментов се управувани од страна на PAGCOR.На еднакви можности е наменето за да се забрза на агенцијата транзиција подалеку од сегашната улога како регулатор/операторот за чисто регулаторната функција.Финансии Секретар Карлос Dominguez III кажано на новинарите дека за еднакви можности биле доставени за Претседател Rodrigo Duterte е потпис.Но, планот да privatize најмалку 17 од PAGCOR е 46 казино операции од следната година беше докажување "малку повеќе технички дека она што PMO [Приватизација и за Управување со Канцеларија) може да се справи." Како резултат на тоа, Dominguez изјави дека кабинетот, ќе овласти "посебен приватизација тим, подалеку од PMO" за да се справи со продажба.Откако Duterte става неговата John Hancock на еднакви можности, Dominguez предложи овој нов тим може да започне со продажба на исклучување во "60 до 90 дена." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобар начин да се победи во рулет.