ако ова време слот не работи за вас

четири цареви казино и неговото префрлање преглед

Со сите пари што лета наоколу во оваа голема игра на нашата страна, јас понекогаш забораваме колку млади луѓе кои ги имаме во играта.Луѓето, кои во нормални околности, ќе се трошат своето време, учење за иднината, која ќе заврши со пензиско и еден пар на пријатна влечки.Па тоа е освежувачки да разговарате со Светот Покер Турнеја (WPT) Шампионите Клуб член Chanracy Khun.Канадскиот жител, кој го презеде надолу WPT Барселона назад во Сезона XI; турнирот тој влегол додека се на одмор со неговата девојка ако ова време слот не работи за вас. Khun нели нека дека успехот дојде до главата.Тој не е за да се утврдат неговите пенкала и моливи и се нурне главата напред во пензија и влечки стратегија, која доаѓа учтивост на светот на покер.Ова дете сака да има својот живот во своите раце.Тој е паметно ова.Тоа можете да го видите напишано од целиот неговото лице четири цареви казино и слотови за најава. "Јас не сум тип на човек кој има планови, и јас мислам дека ова не ми помага многу, бидејќи јас само се игра покер да уживате во себе.Ако не сакам да се игра, тогаш јас нема да ги принуди себеси да, и ова го намалува потенцијалните стрес четири цареви казино и слотови пареа. "Јас сум студент – не покер играч.Јас само сакам да заврши училиште и да живее обичен живот.Се надевам дека еден ден јас само може да се игра покер како хоби и не се грижите за финансиски расположението.Тоа е една работа да се игра и да се победи пари, но додава толку многу притисок, и иако некои луѓе напредува на тоа, јас не мислам дека сум тип на човек кој сака да се потпре на покер за да преживее." Значи она што е Khun учење, и зошто? "Јас сум проучувањето на бизнисот и се надевам дека можам да дипломираат и се добие работа јас ќе уживате.Па моите планови се да завршам степен и тогаш она што ми се допаѓа во времето јас ќе го следат таа цел.Мојата единствена цел во моментот е само да заврши училиште и да си одат од таму." И тоа како има Khun е покер се случува, бидејќи тоа неверојатни WPT победа? "Јас не играа многу.Како што сум ви кажал пред јас најмногу се игра парични игри и неколку турнири кога сум патување.Јас не конечната табела на Punta Cana Покер Класичен.Тоа не беше голема поле, но јас финалето tabled и заврши на 5-то.Тоа беше едно поинакво искуство за една имав во Барселона.Тогаш јас освои секој сите-во и може да се направи ништо лошо, но во Punta Cana дојдов во конечната табела како масовен чип лидер, но не можеше да победи мојот 80/20-годишна возраст четири цареви казино и неговото префрлање преглед.

"Некои луѓе победи на покер турнир и да се задржи само на игра.Јас само требаше малку време надвор и уживаше на мојот живот." И она што не 2014 задржете за Chanracy Khun? "Јас треба да продолжат да одат на училиште, и да добиете најдобри оценки што можам.Тогаш јас сум размислува да оди во EPT Монте Карло и ќе поминуваат два месеци во Вегас.Јас веројатно ќе се држиме до парични игри, и потоа да се игра WSOP главниот настан...прави и во кои ќе биде одлично." И јас може само да се види Khun преземање на $8m и само одење назад во училиште...јас навистина би можеле да.Проверете други Годишни Прегледи тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre може да врска да преживее коцкање.