може да слот машина се лажирани

онлајн казино управување со програми за обука

Кафето е заменет со вода, кока-кола беше заменет од страна на сок, и зеленчук за да го замени шеќер.На кратко, насекаде ќе се погледне на Светската Серија на Покер (WSOP) fatties се претвора во thinnies.Сега Дејвид 'Doc' Песоци никогаш не била масни.Всушност, тој отсекогаш изгледаше проклето добри.Но, зборувајќи за него ќе се реализира само колку е важно за покер играч да се добие нивната срање заедно надвор од филц, кога можеби, премногу off нив се фокусираме премногу на техничките аспекти на тоа.Тоа е бавен учење крива, но играчите се стигне до таму може да слот машина се лажирани. "Имам голема живот надвор на покер.Јас сум среќен брак и сум големо чувство физички и психички." Вели Песоци.Позитивна енергија раѓа позитивна енергија и тоа не е случајност дека одлуката да се врзуваат на јазол со неговата сакана Ерика Moutinho, се совпадна со Песок е импресивен година на филц, каде што се обезбедени два седум графикон на резултати на PokerStars Карибите Авантура (СПС) и Светот Покер Турнеја (WPT) Светско Првенство онлајн казино мериленд вистински пари.
"Сето тоа е за рамнотежа за мене.Важно е да се биде среќен надвор од маси.Изработка на сигурни дека јас сум да се грижи за моите приоритети далеку од табелите, како што се здравјето и семејството.Имам одличен работат рутински, одлични односи со сите луѓе кои разлика во мојот живот.Вкупен комбинација на сите овие работи е она што треба да се долговечност турнир во покер.Тоа е како ментално исцрпувачката работа да се направи тоа што треба да биде во добра простор надвор од филц, со цел да се најде успех на чувствува." Рече Песоци.Пријателствата се еднакво толку важни да Песоци, кој помина цела ноќ оградата својот пријател Стив Бруто до победа во $5,000 Штип-Граница Omaha (PLO) онлајн казино удел на пазарот велика британија. "Бев цела ноќ оградата Стив Бруто.Тој има еден тон на успех онлајн, но има имал недостатоци во живо и тоа беше навистина пријатна за мене, како пријател, да се види Стив победи нараквица.Јас никогаш не биле посреќни гледањето на некој пријател победи нараквица." Песоци има само две cashes досега во оваа серија, но ќе добие смисла тој е заштеда на неговиот најдобар за турнири таа работа најмногу.Првиот од нив почнува утре, кога на Песок, ќе го заземе своето седиште за $111,111 Една Капка Висока Ролери.Тој нема да го направи тоа седум-приказ на бодови број три?Јас не би го стави минатото човекот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre онлајн казино управување со програми за обука.