Coronavirus тестирање близнак реката казино

како да се задржи покер лице

По бомбардирањето од околу $244 милиони евра во Март да се стекнат со локалните средства на Британскиот sportsbetting гигант Вилијам Хил, Австралија онлајн спортски wagering услуги, CrownBet Заштитен Ограничен, е сега, наводно, размислува за ре-брендирање својата неодамна-зголемена бизнис според новиот Sportingbet прекар.Според петок извештај од Австралискиот весник, можноста за повторно-бренд првпат се појави во април, откако Канадската фирма Ѕвезди Група Incorporated, која е одговорна за PokerStars и Full Tilt онлајн игри брендови, зголемување на мнозински удел во CrownBet Заштитен Ограничен на околу 80%.Австралиската цитирана Rafi Ashkenazi, Главен Извршен Директор за Торонто-со седиште, Ѕвездите Група Incorporated, како објаснувајќи дека евентуалното ново име за CrownBet Заштитен Ограничен работењето биле избрани од страна на шеф за Мелбурн-базирани букмејкер, Мет Tripp, и се очекува да доведе до ново-зголемена antipodean фирма заштеда на околу $38 милиони до 2020 година coronavirus тестирање близнак реката казино. Иако CrownBet Заштитен Ограничен допрва треба да официјално ја коментираат можноста за повторно-бренд, весникот објави дека потенцијалните ново име за бизнис беше избран веројатно како резултат на Tripp е претходна вклученост со поранешниот Австралија-соочува онлајн sportsbetting оператор, Sportingbet, што тој помогна да се воспостави пред продавање на Вилијам Хил, како дел од 2013 договор во вредност од околу $606.3 милиони евра.Медиумите излез, исто така, објави дека за стекнување на Вилијам Хил е Австралиската операција од страна на CrownBet Заштитен Ограничени во текот на ноќта го создаде нација е трета по големина sportsbetting на услуги.Сегашната присуство 'долу под' е наводно само на врвот од Tabcorp Holdings Limited, која неодамна се спои со ривал Tatts Група Ограничени, како дел од $8.3 милијарди договор, и локалната Sportsbet бренд на Даблин-базирани bookmaking гигант Paddy Power Betfair. општествена одговорност на коцкање индустрија.