најдобри слот машина во winstar казино

колку не блек џек чамци цена

Ова е гостин придонес од страна на Роб Lawson.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме.Како дел од build-up на МРАЗ Целосно Игри show во Лондон, Роб Lawson, раководител на Клиентите Успех во велика БРИТАНИЈА-лиценцирани игрите на среќа и iLottery софтверска бизнис МНОГУ.ДА, ни ја дава неговата преземе во врска со иднината на лотарија сектор.Лотарија е еден најзначајните раст област за глобалната коцкање сектор, но во споредба со други канали, како што обложување и коцкање, тоа останува во Мрачниот среден Век, кога станува збор за технологија и интернет ангажман.Ова претставува и закана на воспоставените оператори, и можност за оние кои сакаат да се предизвик за нив.Лотарија сектор во моментов сметки за 30% од глобалната гејминг индустријата, кој се очекува да се сврти $635bn годишно до 2020 година најдобри слот машина во winstar казино. Сепак, во однос на прифаќање на можностите понудени од страна на интернет, лотарија останува начин зад линијата.Ова значи дека многу профитабилна лотарија оператори, или ненамерно или поради локалните законски рамки, сега се наоѓаат во опасност од изумирање.Бидејќи повеќето игри на среќа се контролирани од државата или од национални влади, од кои многу се види на интернет како што е тешко да се контролира и полицијата, секторот е многу бавен во движи напред со онлајн продажба и промоција.Ова е најочигледен во САД, каде што на институционализирана недоверба на онлајн коцкање значи дека некои од светските најбогатите лотарии, вклучувајќи Мега Милиони и Powerball, не можат да бидат пуштени онлајн.Има, се разбира, се некои движење кон онлајн иднина.Велика БРИТАНИЈА е Камелот е понудени на интернет продажба од 2003 година, и веб-сајтови нудат пристап до странство, игри на среќа се прошири брзо во осум години, од 2010 година, се движат од малку познатиот лажат за мулти-милијарди фунти бизнис-секторот, иако и ова е сеуште само гребење на површината во однос на глобалната продажба потенцијал.iLottery отвора сосема нов динамичен за играчи кои претходно беа ограничени на нивната национална лотарија игри.Ова не е само надолу за да се поголем джакпот—иако тоа е секако клучните возачот кога игри како Powerball се притискање $1.5 милијарди долари—тоа е, исто така, за подобро шансите (т.е..Ирски Лото) и повеќе парични награди (т.е..Германски Лото).Стави едноставно, тоа е за избор и ќе најдете дека многу луѓе кои играат во странство онлајн игри на среќа ќе продолжи да ја игра својата домашните игри, како и.Основната премиса на лотарија игра по природа е погоден за онлајн игра.Онлајн оператори можат да нудат мешавина на неделни, дневни и инстант играат игри, врз основа на двете државните лотарии и внатрешни привлекува, направени со користење на Случаен Број Генератор (RNG).Бидејќи овие игри имаат тенденција да бидат базирани на осигуреното модел, тие исто така можат да бидат повеќе флексибилни, кој нуди функции како што се џекпот-само, мулти-лотарија комбо игри или дури и награди кои се прилагодени да одговараат на одреден пазар.Во Нигерија, национално оператор Западен Лото нуди игри кои се специјално прилагодени да одговараат на локалните вкусови и трошење на енергија.Тоа е можно да се игра една линија на Powerball за само 25p, со награди до £30.000 денари, или може да се игра Макс игри, кои нудат целосна масти готовински исплати.Овие се базирани на една линија синдикатот, со награди се поделат на акции со цена околу 50p секој.И двата модели се обезбеди достапни и реални влезна точка за Нигериската играчи.Од друга клучна придобивка на iLottery е дека тоа е претстава која сама по себе совршено да онлајн игра.Повеќе од 55% од велика БРИТАНИЈА играчи сега употреба на рачен уред за нивните игри трансакции, бројка што се зголемува до 85% или повеќе во пазарите во развој, како што се Африка, каде што повеќето луѓе го користат Андроид телефон како нивниот единствен извор на пристап до интернет.Ова значи дека iLottery сајтови треба да бидат целосно се прилагодува кон сите платформи, со ниту еден од играње искуство изгубеност на помал екран.Апликации се големи, но тие се потпираат на некој симнување на нив, и не може да функционира и на бавна врска.Ова ме доведува до клучната точка на статијата, а тоа е дека не сите iLottery платформи се создадени еднакви.Јас ќе името без имиња, но некои од водечките брендови се уште работи на задниот крај технологија која се приближува од една деценија стара.Тоа не на работа, поголемиот дел од времето, но тоа е брзо се јевгени со нови иновации, кои на крајот ќе го направи тоа за застарени.Тоа е, исто така, бавно за да ажурирате, комплексен за да се прилагодат за нови игри и потенцијално ранливи на закани за безбедноста.Тоа не е веднаш јасно зошто вакви големи, и пари-богат, организации имаат дозволи себеси да се влезе во оваа позиција.Можеби тоа е затоа што тие се жртва на својот сопствен успех.Во суштина, нивниот клиент бази на податоци се премногу големи за да се движат во текот на нова платформа, така што тие се издржи со тоа што тие имаат, и да го клоцне проблемот во долго трева.Без оглед на причината, со нови challengers новите, нудејќи широк спектар на игри и нови начини да ги игра, тоа е егзистенцијалниот закана.Компаниите кои напредува во iLottery револуција нема да биде оператори, кои се подготвени да се хранат на ѕверот и на трупецот за големи, скапи, прекумерна хардвер.Ова води кон само да се забави распоредување пати, крути наследство системи и болни интеграции, сите смртни непријатели на модерна лотарија бизнис.Во мобилна-прво, содржината и богат свет, каде брзина и агилност се сè помали и подинамичен enablers се поставени за да доминираат на iLottery сектор, со користење на SaaS-врз основа на Cloud технологија за добивање решенија, кои работат за двете управува државата лотарии и приватни оператори.На iLottery револуција е само почетокот и јас очекувам 2018 да биде година кога навистина се соблекува.Африка, Азија и LatAm пазари се, отворањето на големи награди и преференцијални шансите понуди од странство, игри на среќа, а во U колку не блек џек дилер направи.
гледаме движење како Пенсилванија се подготвува да понуди онлајн продажба на својата државна лотарија.Раст на глобалната iLottery е прогноза на 16% за оваа година, но мислам дека тоа може да се оди дури и повисоки, како се повеќе и повеќе пазари се отвори.Внимавајте на овој простор!Роб и МНОГУ.НА тимот ќе биде изложена на МРАЗ Целосно Игри во Лондон (Stand: N9-206) од февруари 6-то до 8-мо.Роб Lawson, раководител на Клиентите Успех во велика БРИТАНИЈА-лиценцирани игрите на среќа и iLottery софтверска бизнис МНОГУ.ДА.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку не блек џек дилери направи една година.