казино евра бонус ohne einzahlung

ноќен клуб казино sainte-maxime

Penn National Игри е очигледно пали добар се бори затоа што ако за ништо друго, тие, секако, го свртел вниманието на MGM Места извршен ДИРЕКТОР Џим Murren.Зборувајќи со Вашингтон Пост после појадок спонзорирана од страна на Принцот Џорџ стопанската Комора, Murren изрази разочарување на Мериленд е референдум за проширена коцкање и навидум блиски трка дека е обликувањето до пресрет на ноември гласање казино евра бонус ohne einzahlung. "Тоа е поблиску отколку што треба да биде," Murren рече казино евра бонус кодот без депозит.

"Јас сум разочаран во тоа." На извршниот ДИРЕКТОР на MGM е водечки на начин во компанијата обид да обезбедат дозвола да се изгради казино на Национално Харбор во Принц Џорџ Каунти.Компанијата е добивање на беспомошна опозицијата од ривал Penn National Игри, кои, во изминатите недели, има ramped до своите напори во цртање поддршка да го одбијат усвојувањето на референдум.Пен е агресивен пристап е очигледно го свртел вниманието на Murren, кои се не-толку суптилни удар во казино ноќен клуб казино les sables d'olonne. "Ова немаше да биде таква тесна трка ако не за едно казино во Западна Вирџинија трошат десетици милиони долари на звучните бранови збунувачки ова прашање и се обидува да им кажете на луѓето во Мериленд како да гласа", рече тој рече.Се чини да се работи, исто така, бидејќи неодамнешните јавни анкети на Прашање 7 откри блиска резултати кои биле angling кон или вратоврска или губење.Сепак, и покрај блиски на природата на гласањето, Murren се уште е оптимист дека референдум за проширена коцкање ќе помине ноќен клуб казино sainte-maxime. MGM сигурно се движи напред со своите планови да се изгради $800 милиони луксузно одморалиште треба конечната одлука да падне во нивна полза.Довербата е нешто што Џим Murren очигледно не изостанува и додека тој признава дека референдумот е ништо, но слем забивање, човекот се уште верува дека она што е најдобро е за референдум за да ги помине.
"Во мое мислење, не треба да биде прашање на Прашање 7 бидејќи Мериленд одамна мислење на игри", рече тој ноќен клуб казино neris les bains. "Тоа само сега треба да одлучи дали сака да биде конкурентен во игри, бидејќи тоа не е денес.Западна Вирџинија, Пенсилванија и Делавер го поминале тоа страна." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre extreme casino no deposit bonus.