поп слотови како да се добие лојалност поени

покер турнири во близина на мене денес

Пеколот е на работ на кршење лабава еднаш како Песок Кина главен Шелдон Adelson и Галакси Забава Група (GEG) се најде себе заклучен во уште една загреана зборот војна поп слотови како да се добие лојалност поени.

GEG излезе занишан во петок и– без mincing words – повици Adelson "impolite" и "непрофесионално" во жестока реакција на расположена Американски казино име магнат е напомена дека Галаксијата Фаза 2 и Студио Град не се толку добри како негов нов проект, На Parisian, според Macau Бизнис Секојдневно.Во чин на одмазда, GEG трае еден удар на Adelson е неодговорно коментар, велејќи дека тоа е длабоко разочаран со Песок Кина извршната власт. "Галакси Забава Група (GEG) би сакал да ја изразам своето длабоко разочарување во своето непрофесионално однесување покер турнири во близина на мене утре. Belittling конкуренцијата преку нефер коментари придобивки не еден," според GEG изјава испратена до новинска агенција.Извештај објавен од инвестиции на фирмата Sanford В покер турнири во близина на мене велика британија. Bernstein минатата недела го цитираше Adelson велејќи дека "недостаток на диференцијација и посебноста на нови казино својства" е причината зошто Галакси Фаза 2 и Студио Град не успеа да привлече нови посетители во Макао е брегови.На unapologetically порој Песоци шефот, исто така, зеде еден удар на други GEG својства, велејќи дека GEG е нов казино кула изгледа идентично со претходниот кула.На Bernstein анализа, исто така, цитираше Песок како вели дека "отворањето на Parisian со своите единствени атракции може да се промени [ситуацијата во возење нови визитација]." Irked од Adelson е забелешки, Хонгконг-базирани оператор chided казино име магнат за своето"незнаење" на Макао игри бизнис и истакна дека недостатокот на промените во посетител броеви се должи на целокупната глобална економија и перформанси во секоја индустрија. "Претерано поедноставување на причина за недостатокот на раст во Макао е посетител на пристигнување, се доведува во прашање неговото разбирање на бизнис," игри оператор рече покер турнири во близина на мене денес. GEG, исто така, истакна дека Macau биле "нуди карактеристични објекти и услуги, како и исклучителни услуги за да се привлечат посетителите, наместо слепо копирање на други." "Нашата просечна хотел опременост на вработување е 99 проценти, додека хотелска соба вработување на Венецијански е помалку од 78 проценти," GEG се додава во соопштението.Ова е втор пат што Adelson и GEG се најдоа во жестока расправија со едни со други.Во јули минатата година, Adelson извика GEG за својот бизнис, погрешните чекори за време на една компанија конференција, велејќи дека "Галакси направи огромна грешка.Други компании ќе прават големи грешки.Тие се веќе прави големи грешки.Сега не прашувај мене она што се прави, бидејќи не сакам да ги спречи од правење грешки во иднина." LuiChe-ву, основач и претседател на GEG, снимен назад во Adelson, велејќи: "Држи главата високо на други оператори во истата индустрија и навреда на другите со зборови не треба да се делата на високо-статусот лице." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер најдобри рака пред пораз.