покер турнири во близина на мене вирџинија

со цел

Од маркетинг аспект, секој се обидува да се најдат начини да се користи моќна сила познати како социјални медиуми.Ние го зборуваше во минатото на CalvinAyre.com Tablog за важноста на постоење на вашиот бренд "се допадна" на социјалните медиуми и сега се чини дека е земја-врз основа на казина во Детроит се фаќање на.Како Детроит Вести, извештаи, кога Detroiter Хенри Balanon испрати порака преку сајт за социјално вмрежување Твитер распишување на пријатели тој беше ужива ноќ во MGM Grand Детроит, на социјалните медиуми тим следење на казино е Твитер профил одговори брзо со колачиња и третира испратени до неговата соба, гест што сè уште зрачи со Balanon две години подоцна.Детроит казина оттогаш исчезна целосно разнесени во нивните социјални медиуми кампања со користење на Twitter и Facebook за да се обезбеди ново ниво на услуги на клиентите во она што има да стане повеќе конкурентен пазар.Во моментов, Детроит три казина испрати социјалните медиуми пораки за джакпот и промоции и одговори на клиент прашања преку социјалните медиуми сите во обид да се натпреваруваат за семоќниот коцкање долар.Конкуренцијата е жестока, Детроит се натпреварува за коцкање долари од северно од границата со Цезар Виндзор преку реката во Канада и наскоро ќе се соочи со конкуренција за бизнис од четири нови Охајо казина — три на кои се привремено закажана за да ја отворите следната година.Важноста на социјалните медиуми во гејминг индустријата не може да бидат преценети.Користење на социјалните медиуми го постигнува голем број на клучни цели: Тоа им овозможува на казина се одговори директно на нивните клиенти и тоа му дава на казина глас да стигне до современите генерации и ги задржи до датумот на нови производи и промоции.Исто така, социјалните медиуми се зголемува бренд присуство и го поттикнува чувство на заедница со заеднички групи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер турнири во близина на мене вирџинија.