Swinomish казино rv парк коментарите

бесплатни удри богата слотови

Бура Меѓународни, казино на друштвото за управување, е проширување на своите операции со нов имот – SL Казино Рига.Новиот казино се наоѓа во самиот центар на престолнината на Латвија во новоизградени Гранд Хотел Kempinski.Вкупната површина на комплексот е 625 метри квадратни, казино ќе вработи 150 лица.Гејминг опремата е обезбедена од водечките производители, вклучувајќи Cammegh, Novomatic, Aristocrat, IGT и EGT.Сите ИТ системи, вклучувајќи казино и слот за управување со софтверот се развиени од страна на внатрешните ИТ одделот на Меѓународната Бура во текот на многу години и се постојано да се подобри и да се надгради за да се задржи чекор со постојано менување на технологија.Мајкл Boettcher, Претседателот на Меѓународната Бура: "Нашиот став за водење бизнис се базира на директорот на придобивките за секого – корисници, општеството и на бизнисот.Тука, во Латвија, гледаме можност за реализација на овој пристап, како што постои рамнотежа помеѓу јасни и разумни игри закон, фер оданочување и потенцијалот на пазарот.Ние сме постојано во потрага по нови можности за инвестиции и ние сме подготвени да reinvest нашиот профит во добро регулирана и бизнис-friendly јурисдикции, од кои еден е дефинитивно Латвија".Дарен Keane, извршен ДИРЕКТОР на Меѓународната Бура додаде: "игри На пазарот на Рига е високо конкурентно, како што гледаме силна компаниите тука кои обезбедуваат добра услуга и имаат високи стандарди на работење.Сепак гледаме простор за развој на VIP лажат, која е нашата голема експертиза". SL Казино Рига е дел од Шангри Ла казина синџир во моментов работат во Tbilisi, Yerevan и Минск.Новиот клуб-style property имаше акумулирано во сите најдоброто од претходници,' ВИП сали и ќе им обезбеди на своите гости со 10 игри маси и 51 слот машини, два такта и дневна област.Луксузен арт-деко, но со богати шуми, италијански мебел и ткаенини, ексклузивни Британски теписи и добро мислење преку осветлување се создаде удобна и опуштена атмосфера, дури и за повеќето бара муштерии.Казино се состои од два спрата: првиот кат е посветен на слот-машини, додека маса игри се наоѓа на вториот кат.Исто така постои и приватна соба за оние кои сакаат повисоки ограничувања, вклучувајќи табели и слот машини. SL Казино Рига ќе почне своите операции на 17 ноември 2017 со голем отвор закажани на 23 декември swinomish казино rv парк коментарите. Казино ќе следат строги компанија постапки кои се гаранција највисоките стандарди на услуга на клиентите и на персоналот за нега, како и придржувањето кон правилата на Одговорни Игри.За Бура Меѓународната Бура Меѓународна Група е основана од страна на Мајкл Boettcher, на Englishman, во 1992 година и работи или има кандидира забава објекти во различни земји низ целиот свет, вклучувајќи ја и Германија, Ерменија, Мексико, Романија, Венецуела, Грузија, Белорусија, Украина и Русија, како и имаат развиено сопствен on-line бренд: www.playshangrila.com бесплатни хит или стојат blackjack.
The Шангри Ла бренд казина, осветлувајќи метрополи на Грузија, Ерменија и Белорусија, се на Компанијата current flagships.Новиот SL Казино Рига да се отвори во ноември 2017 бесплатни удри богата slots казино монети. Бура Меѓународниот е светски познати игри бизнис операторот со повеќе од 25 години историја и углед.Компанијата има неколку меѓународни награди за одговорното игри на програмата и придонес за развојот на индустријата.За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Lavrentiy Gubin Маркетинг и ПР Директор на Меѓународната Бура [email protected] www.storminternational.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатни удри богата слотови.