бесплатни удри богата slots казино монети

она што беше холивуд казино наречен пред

Во Јапонија, владата на северниот остров на Hokkaido е, наводно, со надеж дека ќе се одлучи до крајот на годината дали тоа треба да се приклучат на трката да биде домаќин на една од нацијата три доаѓа интегриран казино места.Специјалната комисија утврди: Според извештајот од GGRAsia, префектурата претставници претходно формирана посебна комисија да се советува со нив за тоа дали голем остров на само над 5.3 милиони жители треба да се применува за правото да биде домаќин на една од Лас Вегас стил места, кои се резултат на функција на казино заедно со други удобности како што се хотели, продавници и конференциски објекти бесплатни удри богата slots казино монети. GGRAsia се изјасниле дека оваа работна група се состои од туризмот експерти, како и оние со искуство во третманот на проблемот коцкање.Тоа се одржа втората од четирите планирани состаноци вчера со намерата за спроведување на остатокот од крајот на декември, во однапред на формулирање на официјална препорака.Три натпреваруваат локации: Треба да владата на Hokkaido на крајот одлучи да го преземе својот интерес за добивање на казино лиценца за да на следното ниво, изворот се изјасниле дека тоа ќе биде побарано да одберете помеѓу еден од трите кои се натпреваруваат на локалните власти опфаќа пристаништето градови на Kushiro и Tomakomai заедно со мали рурални планински село Rusutsu.Туризам, хот-место: Hokkaido е Јапонија е најсеверната територија и оваа локација е, наводно, му помага да се привлечат голем број на туристи желни да избега на нацијата многу урбани conurbations со цел да уживаат во кул лета, како и ски-friendly зими.Во голема мера руралните островот домаќин на Зимските олимписки Игри 1972 и е лесно да се постигне од страна на оние во остатокот од земјата со помош на 14.5-миле Seikan Железнички Тунел работи под Tsugaru Теснец.Интерес веќе максимална: Тоа е дополнително се изјасниле дека Лас Вегас-со седиште Цезар Entertainment Corporation веќе се презентирани планови, кои ќе го видите тоа се развие интегрирана casino resort во Tomakomai во партнерство со Канадскиот приватната фирма, Clairvest Група Incorporated.Слично на тоа, Американската коцкање гигант, Хард Рок Меѓународни Инкорпорирани неодамна објави дека има намера да отвори канцеларија во градот на некои 174,000 луѓе подоцна оваа година со фирмата Азија Казино Развој на Бизнис, Постар Заменик-Претседател, Даниел Ченг, нарекувајќи го 'најсоодветната локација' за таков имот во Hokkaido.Овој интерес беше упатувајќи во ноември кога Sapporo-базирани туризам фирма, Kamori Kanko Компанија Ограничен, детални дека тоа ќе биде во партнерство со локална сопственост инвеститорот, Niseko Алпска Случувања Компанија Ограничена, со цел да поминат до $200 милиони redeveloping постоечки рекреација одморалиште во Rusutsu.Вториот компанијата Претседател, Џонатан Мартин, изјави во времето кога на сето ова Јапонски претпријатија ќе вклучуваат 'силна понуда платформа" за интегриран казино комплекс. бесплатни удри богата слотови.