казино cergy ле haut каталог

самрак зона pinball слот машина

Атлантик Сити е Златна Грутка казино се закануваше да го попречат казино даночни олеснувања план, но потоа употреба. исклучување на тие закани по промени беа направени за сметка да се исполнат своите забелешки.Законот, воведен од страна на Државниот Сенат Претседателот на Стив Sweeney (D-3 Округ), е дизајнирана за да помогне да се стабилизира приходите за Атлантик Сити, а исто така обезбедување на трошоците сигурност за останатите казина таму.Минатата недела, Златна Грутка правниот застапник Стивен Scheinthal имаше остри зборови за предложениот закон, велејќи дека компанијата е подготвена да "удар целата работа нагоре." Според него, законот е во суштина преземањето на пари надвор од казината кои би можеле барем си го дозволиме тоа, додека се даваат големи зделки да најголемите казина во градот.Особено, Scheinthal пресметува дека Златна Грутка е даночен трошок ќе се зголеми од $4.7 милиони $8.1 милиони под предложениот закон.Одморалишта Казино Хотел, а Bally е, исто така, ќе видите зголемува во нивните даночни сметки.Во меѓувреме, некои од градот најпрофитабилните установи, всушност, ќе заштедите пари, како резултат на законот казино cergy ле haut каталог. Harrah ' s и Цезар Атлантик Сити ќе и го спаси повеќе од $10 милиони евра годишно, додека Адут Таџ Махал (која е, сепак, се тетерави на својата последна нозе), на Tropicana и Borgata ќе наводно се спаси милиони, како и самрак зона слот машина за продажба. "Ние очекуваме фер регулатива," Scheinthal рече самрак зона френклин слот машина.
"Ние не очекуваме нашите законодавци да му наштети на нас, а тоа е токму она што се случува". Што и другите аспекти на сметка led Scheinthal да се каже дека Грутка сопственик Tilman Fertitta може да се обиде да добие судски налог за блокирање на законодавството од одење во сила беа тоа некогаш потпишани од страна на Гувернерот Крис Кристи.Но, во понеделник, Златна Грутка чинеше многу повеќе задоволни со насоката на законот сега е преземање.Следните измени на законот, казино сега ќе имаат одредена заштита од плаќање на повеќе под плаќања во рамките на даноците од тоа ќе мора под стариот данок план.За наредните пет години, вишокот плаќањата ќе се кредитираат кон казино е реинвестирање на даночната обврска.Златна Грутка, исто така, ќе се спаси $2 милиони евра годишно, благодарение на елиминација на Атлантик Сити Алијансата маркетинг група, која помогна да фонд. "Ние сме во РЕД со тоа сега," Scheinthal, рече во понеделникот самрак зона pinball слот машина. "Ние сме заштитени за пет години; тоа е добра работа.Најмалку ние имаме некои стабилност и знаат нашите даноци не се случува да се зголеми." Ако Златна Грутка е пресметки се точни, многу од најголемите Атлантик Сити казина уште ќе добијат големи даночни олеснувања во наредните години, иако тие сега нема да дојде на сметка на помалите места спин да победи слотови apk. Sweeney законодавството, која веќе помина преку комитети во Државниот Сенат и Државата Собрание, ќе обезбедат фиксни исплати од казина да Атлантик Сити во текот на наредните 15 години.Казина ќе колективно плати $150 милиони евра годишно за следните две години, а бројот што ќе се намали за $130 милиони евра во текот на следните 13 години.Тој број може да се прилагоди доколку коцкање приходи менува драстично.Таа мерка ќе биде придружуван од страна на другите дизајниран за да се стабилизира Атлантик Сити е буџет, а исто така и заштита на работниците.Парите кои се во моментов е назначен за Казино Реинвестирање Развој Орган ќе наместо да се користи за да се обрне надолу градот е долг, додека минимални бенефиции нивоа ќе се гарантира за сите казино работници. спин да победи слотови стан вистински пари.