како да спин топката рулет

evga sli мост 4 слот

АТЛАНТИК СИТИ — долго-планирани иницијатива за да се создаде поголем джакпот со поврзување на казино слот машини во Њу Џерси и Невада се нагоре и трчање.На Њу Џерси Игри за Спроведување на Поделба вели прогресивна слотови систем линкови 100 машини во Атлантик Сити со 600 во Невада.Прогресивна джакпот расте во големина, како и повеќе коцкари да ги играат како да спин топката рулет. "Поделбата е задоволство да се во првите редови на донесување прописи и да дојдеме до други јурисдикции за да се овозможи ова, се прошири игри можност за Atlantic City", рече директорот Дејвид Rebuck како да се подели рамна во texas holdem. "Многу како мулти-држава лотарија, оваа нова технологија и соработка регулаторната договори ќе се овозможи во комбинација прогресивна джакпот да расте, што треба да биде многу привлечен за играчи во потрага по можност да игра за огромни джакпот." Системот тивко отиде телевизија во среда попладне, а беше објавен од страна на регулаторите четврток наутро.Слот машини сметка за околу две-третини од приходите освои Атлантикот Градот казина.Тоа е вториот мулти-држава систем за поврзување на Њу Џерси слот машини со оние во други земји.Претходно оваа година, на државата, одобрени компактен со Јужна Дакота.Две меѓудржавни слот системи, не се поврзани еден со друг, иако.Њу Џерси казино регулатори се работи на план за најмалку две години, и тие се уште се во потрага по други држави да учествуваат во проширената мулти-држава слотови систем.Тоа е една од многуте работи на државата се обидува, како што тоа се обидува да се јават Атлантик Сити е осум години казино приходи пад, предизвикана од зголемената конкуренција во соседните држави.Њу Џерси, исто така, легализација на Интернет коцкање и безуспешно се обиде да го скрши на сојузниот забрана за спортско обложување, меѓу другите иницијативи.На меѓудржавни концепт, исто така, е клуч за Њу Џерси планови за Интернет коцкање.Државата планира во моментов граници коцкање на Интернет за луѓе кои физички се присутни во Њу Џерси, но законот ви дозволува да влезе во compacts со други држави или земји каде што Интернет коцкање е легално.Поделба spokeswoman Кери Langan вели дека сите 11 Атлантик Сити казина се учество, вклучувајќи ги и трите што се затворање во следните неколку недели: Ревел, Showboat и Адут Плаза. како да се подели $20 во покер чипови.