продажба покер масата octagonal

може да се префрлат ram меморија слотови

На Matsu Острови во Тајван не е точно суета метропола на vibrancy.Се наоѓа надвор од северозападниот дел на копното, Тајван, Matsu е многу повеќе поврзан со своите смиреност бранови и своето место во историјата како откако се важен воен outpost за време на Студената Војна.Но сега дека нестабилноста меѓу Кина и Тајван е одамна ги нема, таму не е во целина многу да се направи во Matsu.Сето тоа може да се промени, сепак, ако се планира да се изгради казино на островот доаѓа до реализација.Назад во јули, Тајван е Matsu остров група гласале " да " на референдумот, за да се овозможи изградба на туристичкиот казино на островот.На 3,162 гласовите, 56% од избирачите сакате казино да биде изградена, во голем дел, бидејќи на жител е за верување дека тоа ќе се отпочне на островот хоризонтална економија продажба покер масата octagonal. "Тоа е многу важно за нас да има повеќе Кинески туристи тука", рече Обесени Hsien-чанг, главен инженер на локалниот туризам на бирото, како цитирани од страна на Синди Суи на би-би-си Вести Азија vente де malette покер. "Тоа ќе им помогне на нашата економија, создаде повеќе работни места и подобрување на нашата инфраструктура, особено со изградба на поголем аеродром." Со нејзината локација се одвоени од копното, Тајван, Matsu не се вид на туризам броеви што сака и градење на казино – или казина – е еден од најдобрите начини за да ги привлечат туристите да островот, особено Кинески туристи, кои ќе имаат инаку отпатува во Макао со нула на нивното коцкање чеша.Еден казино, особено, ќе ги има водено силен интерес во градењето на казино во Matsu: Weidner Места Тајван.Казино, компанијата има направено своите намери познат на градење casino resort во Matsu да се оди со нов аеродром дека ќе се приспособат на дојдовни туристи.Дури и Кинески туристи кои сакаат алтернатива патување опција би можеле да потрае еден траект до островот дека само ќе потрае малку повеќе од 30 минути.Континентална Кина е на само 20 километри далеку од Matsu.Во прилог на градење на казино и аеродром, Weidner Места, исто така, има планови да се изгради колеџ градот и causeway дека ќе се поврзат двата главни острови на Matsu.Сето ова ветување на економскиот просперитет, еден дека островите не се гледа во долго време, па отиде на долг пат во победа над жителите на дестинација, особено казина понуда на давање на жители колку што NT$80,000 еден месец во субвенции.Сепак, за сите позитивни вибрации кои произлегуваат од жителите на Matsu, се уште постојат оние кои се скептични можни се справи со Кина.Грижата е дека потпирајќи се на земјата што се одликува како непредвидливи е коцка дека е премногу ризично да се нурне во.Овие стравови, иако неосновани, би можеле да имаат feathery тежина во нив, особено кога Matsu ќе треба да се потпираат на Кина за снабдување со зголемување на вода и електрична енергија за да се излезе во пресрет на доаѓањето на казино места.Но, за повеќето од жителите на Matsu, казино одморалиште стана неопходно зло, оној кој може гориво подобри економски услови кои овој остров има долго ја чекаше.Од поспан градот да суета коцкање дестинација, Matsu острови има една нога во вратата за казино инфузија.Дали тие се стави на други нога во вратата се уште е предмет на разгледување.Како што стои сега, сето тоа е за мерење на добрите и лошите страни на водење бизнис со нивните гигант сосед.И ако неодамнешна анкета рече ништо, на островот жителите се подготвени да се стави нивната нозете заедно во внатрешноста на вратата и се нурне во.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre може да се менувам телефон во слотот.