а qui appartient ле де казино монтреал

l n c покер

Њујорк Гувернерот Ендрју Cuomo (на сликата), наводно, ги отфрли било каков предлог, тој може да се поддржи ревидиран данок на договор за Дел Лаго Одморалиште и Казино, прогласувајќи дека државата не треба да 'влезе во бизнисот на bailing од приватниот загриженост'.Според извештајот од средата NewYorkUpstate.com, Cuomo коментар дојде по Том Wilmot, Ко-Претседавач за Дел Лаго Одморалиште и Казино, побара пратениците за помош како резултат на целокупната прва година приходите за Seneca Каунти место се 44% пониски отколку што се очекуваше во само $147 милиони евра а qui appartient ле де казино монтреал. "На северот на државата игри казина се приватни проблеми, како" 60-годишниот Cuomo наводно им кажал на новинарите во Албани вчера а qui appartient ле казино de monaco.
"Тие конкурираат, тие го направија инвестиции и некои од нив ќе каже дека тие не се прави, како и тие верувале или би се очекува.Но тие се приватни проблеми и не сакам да се влезе во бизнисот на bailing од приватни проблеми." Од редовите на демократите е декларација, наводно, проследено Wilmot барање дека даночни олеснувања за Дел Лаго Одморалиште и Казино на износ од околу $14 милиони бидат вклучени во државниот буџет за следната фискална година, која започнува на неделата.На $440 милиони Del Лаго Одморалиште и Казино е наводно прв на четири гигант Њујорк комерцијални казина покрај Реки Казино и да се Впуштат Schenectady, Tioga Падови Казино Одморалиште и Установи Светот Catskills да се отвори по избирачите одобри 2013 референдум менување на државата уставот.Сепак, 94,000 sq ft објект во близина на градот на Пневматик и помеѓу градовите од Сиракуза и Rochester наводно се наоѓа блиску до голем број племенски ривали како што Oneida Индискиот Народ Жолти Тули за Казино што плаќаат пониски даночни стапки од своите трговски партнери.И покрај фактот дека четири нови комерцијални казина во Њујорк имаше создадени работни места и донесе економски развој и зголемување на даночните приходи на многу северот на државата заедници, Cuomo згора на тоа, наводно, изјавил дека тој во моментов не 'симпатичната' да било апели за помош l i оптоварување а4 во прирачникот се хранат слот канон 3300. "Ние не казино игри да се создаде објекти, генерираат економски развој [и] создавање работни места и тоа го направи тоа," Cuomo, наводно, се прогласени за l n c покер. "До тој степен што имаат казино велејќи: 'Па, знаете што?Јас не сум средба моите очекувања.Јас треба да добие помош од државата", јас не сум симпатична, да тоа." l opportuniste живо казино де париз.