L n c покер

врба крик казино витлеем pa

Круна Ограничен го објави својот годишен извештај порано и денес покажува дека нето добивката беше до 14.9% во однос на претходната година.Бројката беше $335.9 милиони како фирма се изјасниле дека нивните Азиски заеднички потфат, Melco Круна Забава (MCE), беше "главен соработник на раст," како и нивните 33.4% продолжи да ги сноси значителни овошје.Тоа не е да се каже дека Азија е нивната BFFF.Не на сите.Нивните Австралиската својства продолжи да се чувствуваат малку благодарение еден Југоисточна Азија територија, со извршен ДИРЕКТОР Rowen Craigie во која се наведува, "Двете Круна Мелбурн и Burswood продолжи да се почувствува влијанието на конкуренцијата од две Сингапур интегрирани места." Тој исто така додаде ова има многу да се направи со губење на VIP казино бизнис во Сингапур две места.Во потрага понатаму во своите финансии, приходите за целата група покажа зголеменото се зголеми од $2.342 bn минатата година до $2.409 bn.Засегнатите страни се веројатно мислејќи како различни тоа би можеле да имаат погледна без MCE фигури.Во однос на онлајн присуство, Круна е единствената вистинска акција во оваа област доаѓа во облик на нивниот удел во Betfair Австралија.За таа цел, нивниот капитал изнесува споделување на Betfair е загуба беше $2.5 м, и беше "првенствено се должи на зголемување на судски трошоци и производ такси." Планираниот раст во велика БРИТАНИЈА пазарот има доби удар со веста дека нивните пријавата на трговска марка е спорно.eGR извештаи дека Круната Казино бренд има напуштени планови за да влезат во велика БРИТАНИЈА онлајн пазарот по Круна Бинго успешно да се соочат со предизвикот на пријавата на трговската марка.Круна Бинго операции директорот Иан Erskine кажано eGR, "имаме поминато многу милиони за изградба на Круната бренд во велика БРИТАНИЈА, и ние не се гледаме зошто Круна Казино треба да има корист од тоа.Практично во ниту еден во велика БРИТАНИЈА има слушнато од Круната Казино, освен ако тие не биле на казиното во Мелбурн." Брендот може да започне уште присутен, што значи дека Круната Бинго е предизвик не е завршена.Круна Ограничена е заеднички потфат што е право Aspers Казина е отворање на четвртото место во велика БРИТАНИЈА до крајот на оваа година, а останува да се види она што тие би го користите оffline бренд за.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre l n c покер.