Thunderbolt казино услови

ни онлајн слотови вистински пари

ФИЛАДЕЛФИЈА — На Филаделфија-област коцкање пазарот е поставена за да се добие конкурентска сега дека државните регулатори вторникот гласаа за доделување на дозвола да се Живее!Hotel & Casino, заедничко вложување на две Источниот брег казино оператори да биде изградена во Јужна Филаделфија е стадион во канзас.Живеат!освои четири-насочно конкуренција за последното казино лиценца во источна Пенсилванија, и на петтото во Филаделфија регионот.Тоа ќе биде сопственост и управувани од страна Cordish Cos.на Балтимор и Greenwood Игри и Забава на Bensalem, Pa.На Пенсилванија Игри Контрола на членовите на Одборот не веднаш да се објасни својата одлука; тие ќе го објави својата анализа во наредните денови.Во секој случај, казино може да трае неколку години за да се изгради, дури и ако резултатот не е доведен во судот.Одлуката дојде среде казино затворања во Атлантик Сити, зголемување на конкуренцијата на Источниот брег и грижи дека новиот казино ќе св коцкари од конкурентите од конкурентите дека едвај може да си дозволи да ги изгуби нив.Пенсилванија, која rocketed во втората-најголемите комерцијални казино државата во прашање на неколку години, исто така, е чувство на ефектите на конкуренцијата од другите Источниот брег држави.Државата има отворена 12 казина од 2006 година, и има лиценца за еден повеќе достапни.На Филаделфија област сам има четири казина.Но, некои аналитичари велат дека Филаделфија-област на пазарот е или заситена или веќе доаѓаат блиску, и wagering на слот машини, леб и путер на Пенсилванија е казина, се на се намали за две директно години.Оваа фискална година може да го направи тоа на три по ред.Во меѓувреме, во близина на Атлантик Сити, четири на градот 12 казина се shuttered оваа година и петто, Трамп Таџ Махал Casino Resort, вели дека тоа ќе се затвори следниот месец.На Cordish Cos.Поседува и работи на Мериленд во Живо!Казино во Хановер, Мериленд, и Greenwood Игри и Забава работи Parx Казино и Трки, северно од Филаделфија во Bensalem. thunderbolt казино услови.