може 18 годишниот одат во казино

сајтот џуди слот за онлајн 88

Макао, владата нека Macau-врз основа казино оператори Песоци Кина Ltd.и MGM Кина надвор од кука од наводните повреди на територијата е анти-пушењето закон.Во изјавата објавена во петокот, Макао Здравјето на Бирото има одбил жалбите против Песок Кина и MGM, велејќи дека две казино оператори беа дека не е виновен за прекршување на градот анти-пушењето закон во два одделни случаи.Иако таму беше еден коцкар фатени пушењето во непушачите, бирото рече казино оператори не ги крши законите.Коцкар беше, сепак, удира со големите парична казна, според здравствена агенција.Брз повториме: Во 2014 година, владата воведе делумна забрана за пушење кои се забранети за пушење на казино главниот подови во градот држава да аеродром-стил затворен пушењето тргнува настрана од игри маси или слот машини.Пушењето цигари во ВИП соби, во меѓувреме, се уште е дозволено.Од Мај оваа година, владата на Здравјето на Бирото веќе одобрени 86 надвор од 155 барања за пушење тргнува тоа добиени од пред две години—27 од кои се регистрирани казина, кои биле дозволени барем еден пушењето дневна секоја јули Минатата година, Макао Здравјето на Бирото најави дека агенцијата има заокружува вкупно 9 лица фатени за пушење на неовластено области во внатрешноста на MGM казино.Прекршителите се удира со казни од страна на здравствените власти.Нападот беше спроведено по MGM Кина беше обвинет од страна на своите работници на поставување на пушењето зони во игри подрачја наменети за не-пушењето активности.Првичната проценка направена од страна на здравствена агенција покажаа дека MGM Macau да се усогласат со градот правила за пушење на јавни места.Здравствениот тим забележав дека хотелот не мора "без пушење' знаци во некои области во внатрешноста на неговото казино.Во случај на Песок Кина, жалби вклучени наводни конверзија на два сегменти на маса-на пазарот на подот на Венецијански Macao во ВИП области за да дозволите пушење и коцкање во внатрешноста на нив.Но, по четири-месечна истрага спроведена од страна на Здравјето на Бирото и Градот казино регулатор, и казино оператори беа пронајдени да биде во согласност на законот за пушење.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre може 18 годишниот одат во казино.