казино во близина на винчестер bay орегон

зголемување des ролетни ау покер

Betfair, може да имаат само дадена Paddy Power вкусот на сопствената медицина со својата најнова реклама државен удар во Cheltenham Фестивал.Велика БРИТАНИЈА-базирани онлајн обложување фирма постави билборд (на сликата лево) на Cheltenham фестивал со дрзок порака кон својот ривал, велејќи дека "Paddy Power Облози на Betfair".Во огласот, кој исто така да има прилагодени-up коњ – не ни прашуваат зошто – со своите раце прекрстени и под тоа беше уште една линија која вели: "се Исполнат Г-дин Патрик Моќ во Себе, а Betfair клиент".Според Тапан, Betfair всушност има шест регистрирани сметки под името Патрик Моќ.И тоа не вклучувајќи неколку Вилијам Ридови и очигледно, Виктор Чендлер меѓу своите редови, премногу.Да се направи целата кампања поатрактивна, Betfair имаше некои прилично импресивни бренд амбасадорите на фестивалот – Спенсер Matthews и Rosie Fortescue од хит реалноста шоу, Направени во Chelsea – облечени во Betfair марами и одење околу причините блогови и објавување на фотографии во Betfair е Твитер профил.Да Paddy Power ликвидност, друштвото е веројатно добивање добри се смееш за добивање на една-промовирана од страна на Betfair во неговата сопствена игра на Cheltenham Фестивал.По сите, тоа е колку онлајн обложување компанија себе како што тоа е трик-генерирање на машина што живее надвор од мејнстримот вниманието што го добива, понекогаш дури и за погрешни причини.Но не како Paddy имаше тешка случува во Cheltenham.Според Независната, Paddy power извршен Џек Massey беше во можност да offload околу €3.3 милиони вредност на акциите минатата недела, продажба на 55,000 акции во €59.75 на отворањето на денот на фестивалот.Па тоа не е сите лоши за Paddy Power во Cheltenham Фестивал, дури и ако Betfair направи прилично смешен работа вртење на маси на Paddy е навика за sophomoric хумор.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на винчестер bay орегон.