казино пилешко tic tac toe

дојде mandare во навалите ле слот машина con il cellulare

Малта iGaming Семинар (MiGS)'s шесто издание ќе започне на 11 ноември до 12 за две-дневен семинар во Хилтон Малта, Св казино пилешко tic tac toe. Julians.Изминатите пет изданија биле успешни во обезбедување на клучни теми за донесување на одлуки, извршни директори и играчи во нивните линија на бизнис.Настанот го привлече 250 до 300 делегати кои владеење од В-Ниво на менаџмент позиции, обезбедување на работ на другите се натпреваруваат конференции организирани во истиот регион дојде lavorare ал казино ди венеција. MiGS 2014 година е поддржана од клучните спонзори, вклучувајќи EveryMatrix, Казино Технологија, EY (Earnst & Young), Одете на саладин, Сигурно Тргување, Четириесет и Две Телеком, Pentasia како и GLI Европа, Ezugi, Nmi и Bit8 дојде mandare во навалите ле слот машина. Семинарот ќе функција јазик, како што се Министерот Крис Cardona, Мајкл Casselli, Angelo Dalli, Парламентарен Секретар д-Р Хозе Herrera, Џо Cuschieri и многу повеќе.На Malta iGaming Семинар партнери најави дека тие имаат регрутирани Канадски Истражни Новинар и Академски, Declan Хил, како Главен говорник.Г-дин.Ридот е еден од светски најпознатите експерти на натпреварот одредување и корупцијата во меѓународниот спорт.Тој беше Chevening Научник во Зелена Колеџ, Универзитетот на Оксфорд, и го доби својот докторат, за неговата студија на натпреварот-решавањето во професионалниот фудбал.Неговата наградуван книга На Фикс: Организиран Криминал и Фудбал контури на нова опасност да се меѓународни спортски поставени од страна на глобализацијата на коцкање на пазарот и можните натпревар-одредување на највисоко ниво на професионален фудбал (фудбал), вклучувајќи Лигата на Шампионите и ФИФА Светското Првенство турнири.Вклучени теми во оваа година дневниот ред се Општествена Одговорност, Прифатливи Методи за Плаќање, Игри на Облак, Дигитални Игри, да се преселиш во Малта, како и Анти-Перење Пари.Други теми ќе се фокусира на последните Игри на законодавната власт ажурирања.Енди Џонс, извршен ДИРЕКТОР на AliQuantum Игри и спонзор на минатата година е настан коментира: "се поткрепени овој настан од повој и ќе продолжи да ја поддржува MIGS, бидејќи тоа е една од водечките iGaming настан кој е преполна со релевантни содржини кои било C-Ниво на работникот или на сопственик на бизнис, ќе најдете корисни и корисни." MiGS 2014 година има два дена целосно разговори, панели, keynotes, состаноци и настани за вмрежување и планирано.Настанот агендата е координирана на таков начин на кој на делегатите им се дава доволно време да се поврзат меѓу едни со други.Регистрација вклучува и кафе паузи, ручеци, како и други настани за вмрежување како што се Бесплатни се Тркалаат Покер Турнир, коктел забави како и Пристаниште крстарење.За повеќе информации одете на www.maltaigamingseminar.com или кликнете овде за да се регистрирате.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дојде mandare во навалите ле слот машина con il cellulare.