Hvad bliver frederiksborg слот brugt сусам

познатиот ресторан fallsview казино мени

Погледне напред во сите шансите за 11 недела на игри во англиската Премиер Лига, вклучувајќи врвот на табелата судири помеѓу Човекот Сити и Арсенал и Chelsea и Man Utd.Како што е бог стандард, ајде да започне со преземање на погледни како ние faired минатиот викенд.Знаевме дека Man Utd ќе победи Втори, секој знаеше дека Човекот Градот ќе победи Вест Brom, и Ливерпул удрил Huddersfield како што е предвидено.Ние претпоставам дека Арсенал ќе го победи Swansea и дека Лестер ќе победи Everton.Повреда-време еквилајзер за Кристал Палас направи ни изгледаат малку мајмун како со нашите Вест Хем победи предвидување, Watford нека надолу дома да Stoke, и нашите стомакот инстинкт беше исклучено кога ние рече Bournemouth ќе добиете точка исклучување на шампиони.Мислевме Брајтон ќе победи Southampton, и ние мисла Burnley ќе се подготви со Њукасл.Ајде да ги погледнеме во овој викенд.Тела во Целост Stoke v Лестер Southampton v Burnley Њукасл v Bournemouth Huddersfield v Запад Brom Swansea v Брајтон Вест Хем v Ливерпул Втори v Кристал Палас Човек Град v Арсенал Everton v Watford Chelsea v Man Utd Stoke v Лестер Stoke +160 Лестер +180 Нерешено +225 Марк Хјуз има зборуваше во печатот за важноста на добивање на две последователни победи, под појас, па затоа, под нормални околности, дом вратоврска против средината на патот тим би било само убаво ви благодарам многу.Но, ова не 'нормални околности.' Stoke имаат само забележа една победа во шест Премиер Лигата врски помеѓу пар, и никој на bet365 Стадион.Кога ќе неколку дека со вратат во форма на Riyad Mahrez и Џејми Vardy резултира во Лестер победа три последователни игри, тогаш тоа ќе биде предизвик јас не мислам дека тие ќе бидат за.Пресудата – Лестер Southampton v Burnley Southampton – 160 Burnley +525 Нерешено +260 верувам дека ова им е тешко за повикување, но bookies не се споделуваат мојот поглед hvad bliver frederiksborg слот brugt сусам. Southampton е фирма омилени за да победи на оваа вратоврска (-160), и можам да замислам дека е затоа што тие имаат освоено нивниот последен три домашни врски против Burnley во Премиер Лигата и ФА Купот.Но Burnley никогаш не бил во подобра вена на Премиер лигата во форма како што се доживува во моментов.Нивните 1-0 победа против Њукасл во понеделникот вечер значи дека тие седат во седмото место, а пораз против Човекот Град, освен, се без пораз во последните десет натпревари.Пресудата – Привлече Њукасл v Bournemouth Њукасл -105 Bournemouth +295 Нерешено +235 Њукасл е сериозен во Сент Џејмс Парк во лигата оваа сезона.Само Втори се претвори во нивниот двор и замина со сите три поени, но Рафаел Benitez страна ќе биде повреда по поразот далеку во Burnley за во понеделник навечер познатиот читање на отворено покер работи. Bournemouth одигра добро во случаи оваа сезона, но сепак, се наоѓаат во долниот три.Нивните далеку форма е делумно одговорни за нивните смирен позиција губење четири пати, со само еден далеку победи во Stoke да се покаже за нивните патувања.Пресудата – Њукасл Huddersfield +170 Запад Brom +185 Нерешено +195 Сега тука е една вратоврска, кои не ќе биде во предниот дел од Натпреварот на Денот pecking цел.
Huddersfield има само постигна седум гола оваа сезона, со само Bournemouth и Кристал Палас гол помалку.Но тие не го имаат тоа морал-зголемување на победа дома да Man Utd во нивните noggin.Запад Brom нели победи во девет, и тие исто така имаат само постигна девет голови оваа сезона.Пресудата – Привлече Swansea v Брајтон Swansea +135 Брајтон +225 Нерешено +205 Уште еден натпревар за да се пропушти во корист на гледањето на Антиквитети Roadshow. Swansea е во freefall губење на три игри на кас и пет од претходните шест.Велшкиот страна беше секогаш ќе треба да се борат по продажба на Gylfi Sigurdsson и Фернандо Llorente, и нивните measly седум голови оваа сезона вели дека сето тоа.Тие, исто така, имаат најниска снимки (76) и најниската снимки на целта (20) статистика во Премиер Лигата.Брајтон е без пораз во три со две привлекува и голема оддалеченост победи во Вест Хем, но тие исто така се најде цели тешко да се дојде до, постигнувајќи само еднаш на секои девет обиди тие имаат за цел.Пресудата – Swansea победи Вест Хем v Ливерпул Вест Хем +425 Ливерпул =165 Нерешено +310 последната минута еквилајзер од Кристал Палас спречи Вест Хем од хостинг Ливерпул со две последователни победи, под појас, па Чекани имаат форма на нивна страна и покрај Slaven Bilic уште се омилени за вреќа.Ливерпул има само изгубени еднаш во осум игри – ковале против Втори – но тие биле постигнувајќи цели за забава со 14 во претходните четири натпревари.Вест Хем има само изгубени еднаш во шест средби помеѓу пар во лига и куп, но тоа беше 4-0 ковале во Лондон на Стадионот минатата сезона, и јас верувам дека победа за Ливерпул ќе биде свежо во секој спомени.Пресудата – Ливерпул победи Втори v Кристал Palac Втори -385 Кристал Место +1000 Нерешено +475 Кристал Палас е глупости.Втори победи во Лигата на Шампионите победниците во midweek.Пресудата – Втори победи Човек Град v Арсенал Човек Град -260 Арсенал +650 Нерешено +395 Арсенал врши и против Човек на Градот, само губење на нив откако во претходните девет врски во сите натпреварувања, а ќе пристигне во Etihad на задната страна на петки игри непоразен, вклучувајќи четири победи.Но Човекот Градот е во различни лигата на секој освен Париз St Germain право сега.Пеп Guardiola страна на почна сезоната без пораз во 16 врски во сите натпревари, вклучувајќи 100% рекорд во Лигата на Шампионите, Група Фаза.Градот има постигна 35 голови, и само се согласија 6, и со сака на Raheem Sterling и Leroy Нормален помагање на целта пред, јас само може да се види еден победник во оваа.Пресудата – Man City победи Everton v Watford Everton +110 Watford +265 Нерешено +225 Everton има изгубено пет игри на кас, и се winless во осум.Ако верувате Џои Barton тие имаат славеше ЈП учител на чело, и тие имаат само постигна седум гола, сите сезона, додека conceding 20 (само Палата има пренесат повеќе) познатиот слот кањоните во јута.
Watford пристигнува во Goodison Park по притискање мал пад на нивниот пат кон успехот со последователни порази против Chelsea и Stoke, но имаат залог колку северна како четвртата позиција оттука Everton интерес Марко Силва како потенцијален Everton менаџер.Пресудата – Привлече Chelsea v Man Utd Chelsea +145 Man Utd +205 Нерешено +210 Ова е голем натпревар за Хозе Mourinho.Човекот Градот има пет точки за јазот на врвот на Премиер Лигата, и со Градот свртени еден од неколку страни се способни да ја тепа нив во Арсенал, Обединета далеку победи на Chelsea ќе биде златна.Но, тоа е полесно, рече отколку да се направи.Обединетите нели освои во Stamford Bridge од 2012 година и има само тепани Блуз еднаш во 13 обиди.Тоа, рече, тие се форма страна случува во оваа откако се квалификуваа за Лигата на Шампионите во midweek со максимален број поени, и само се губи откако во лигата.Спротивно на тоа, во одбрана на шампионите веќе изгубени три лигата игри, и да дојде во овој еден на крајот на тен од Ромите во midweek.Тоа нема да биде тешко за Chelsea да се пробие на Обединетите надолу. Mourinho е мажи имаат само признава четири гола, сите сезона, а 50% од нив дојдоа во шок пораз да Huddersfield.Пресудата – нерешено Премиер Лигата Табела (Недела 10) Премиер Лигата Наслов Победа Шансите (Учтивост на Bodog) Човек Град -500 Man Utd +800 Втори +1200 Chelsea +1800 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre познатиот ресторан fallsview казино мени.