Sainsburys испорака слотови по божиќ

повеќето некој има изгубено коцкање

Вторник аукција за Атлантик Сити е банкрот Уживаат Казино Хотел не недостаток за драма.Пред да работи дури и доби во тек, адвокати за 'демнат коњ' понудувачот Глен Straub се обидел да спречи аукција од одење напред врз основа на тоа што нивниот клиент hadn не е дозволено да се внимателно ривал понудите што се појавија минатата недела.Но аукција – која вклучува правници за Ревел е сопственици се движат напред и назад помеѓу соби содржат ривал понудувачи, играјќи една страна, исклучување на други додека некој трепка – отиде напред, без разлика.Зборот наскоро протекоа дека имало четири понудувачи во игра и дека Делавер-врз основа подружница на Брукфилд за Управување со Средства, Канадската фирма која е сопственик на Хард Рок Хотелот и Казино во Лас Вегас и Атлантис Рај Остров на Бахамите, имаше понудата $98m за Уживаат.Треба да Брукфилд е понудата преовладуваат над Straub оригиналната сите парични $90m понудата, Straub би се квалификувале за $3m 'распадот' такса.Кратко време по 8pm локално време, зборот се шири дека аукција биле adjourned до понеделник (6) по Straub тимот се изјасниле дека тие не може да стигнат до нивната сметководител да се подготви нова понуда да се спротивстави на Брукфилд е $98m.Но, околу полноќ по локално време, и после Straub имаше јавно се декларирал привремено надвор од комисијата, Притиснете на Атлантик Сити се изјасниле дека Брукфилд промовирана својата понуда да $110m.Понатаму ratcheting до притисок, Брукфилд рече дека понудата е валидна само до 6am локално време.Во одговор, Straub е адвокат нарекува Брукфилд е во последната минута на "extortionate обид" и вети дека ако Брукфилд е понуда е прифатена, трансакцијата беше на чело за судовите.Тоа е веројатно ќе се упати таму без оглед на кој преовладува, како Straub тим веќе тврди дека Ревел е сопственици никогаш не треба да се дозволи да се спроведе средби со понудувачот дена по наведената Септември sainsburys испорака слотови по божиќ.
23 доставување на рокот за пријавување.ТРАМП ТАЏ МАХАЛ СПАСУВАЊЕ ПОНУДАТА се ПОЈАВУВА DOA На понеделник, AC градоначалникот Не Старател појдов дупки во инвеститор Карл Icahn предлог за спасување на Трамп Таџ Махал имотот од стана петтиот AC казино да се затвори оваа година. Icahn има најголемиот дел од Таџ е долг и има вети дека ќе ја внесе $100 во чувањето на имотот на отворениот минатото на својата закажана за Ноември најсоодветен временски слот (time slot. 13 исклучување датум.Но Icahn сака значајни плата и да имаат корист отстапки од Таџ персонал, вклучително и на крајот на нивниот пензиско и здравствено планови, кој има синдикати споредување Icahn да Симпсонови' Monty Изгореници планината богови одморалиште и казино. Icahn, исто така, сака на градот да анте до $30m во сопственост на даночни олеснувања и се очекува натамошно $25m од државните агенции, како што се Казино Реинвестирање Развој Орган.Старател веќе разрешен Icahn побарувачката за даночни намалувања, вели дека пари-подјармат градот е во позиција да се направи било милијардери било услуги.Ако страните сакаат да се продолжи преговорите, тие може да заврши и тоа во темница.Во уште еден знак дека трагедија е брзо станува фарса, на Атлантик Сити Електрични Ко.се заканува да го исклучи Таџ моќ освен ако некој не им дава однапред плаќање за два месеци се на услуга.Сериозно, ќе морате да знаете кога да се свитка 'em.. повеќето некој има изгубено коцкање. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ресторан казино de la route fait sur mer.