бар помине geant казино mandelieu

како да се победи во денар слотови

Австралиско казино оператор Круна Места Ltd.пријавени dearth на VIP коцкари на своите домашни одморалишта, но континуиран успех на своите Macau заеднички потфат помогна да се префрлуваат до компанијата H1 резултати.Приходи во шест месеци што завршува на Декември. 31 беше до 3.4% до$1.56 б (b) додека се нормализира (прилагодени за да се избалансираат варијанса во ВИП коцкање победи го оценувате) нето добивка по данок се зголеми 29.4% до$315m.Реалните нето-добивката се до 64.3% до $382.5 м пред значајни предмети, вклучувајќи $75m полнење на загуба-водечки продажба на Круната е прашање ривал во казино оператор Ехо Забава.Црно мастило дојде и покрај нормализиран приход во Круна на домашната казина паѓа 6.1% до$1.4 б благодарение на 25.6% пад во ВИП коцкање промет (долу 33.1% на Круната Мелбурн).Маса на пазарот на игри на приходите, исто така, беше надолу, но со поумерени за 0,6% на$758m.Не-игри приходи покажа крајност, до 6.8% до$334m.Круна извршен ДИРЕКТОР Rowen Craigie обвини "слаба потрошувачите расположение" за добивка се намалува на Круната Мелбурн (-4.6%), Круна Перт (-4.1%) и Круната Aspinall е (-16.6%) бар помине geant казино mandelieu.

Craigie рече дека тоа е во дискусии со владата на Викторија за намалување на неговата супер данок на VIP игри, кои имаа лево Круна Мелбурн "се обидувам да се натпреварува со една рака зад неговиот грб" во однос на другите казина во регионот.Викторија наметнува данок што се крева со обемот на VIP коцкање, кој Craigie вели дека има лево Круна Мелбурн плаќаат ефективна стапка од 14% наспроти 10% данок затвор во Нов Јужен Велс бар помине geant казино план де campagne. Craigie вели дека повисока стапка "инхибира" Круна од Мелбурн, нуди право мотивации на Вип.Сè повеќе и повеќе причина да биде благодарен за Melco Круна Забава (MCE).Круна има 33.6% од акциите во MCE, која неодамна објавија здрава 53% добивка во полна година на профитот.Круна е споделување на кои дестинации дојде до$140.6 m, а за 118% подобрување во однос H1 2013 како не можете да победи на покер. На баунти, исто така, помогна Круна го намали нето долгот до$1.68 б од$1.89 б пред една година.Круна други инвестиции не беа никаде блиску како бујна.Круна е 50% од акциите во Betfair е Ауси операции генерира нето загуба од $1.8 м, додека Круната е 50% од акциите во велика БРИТАНИЈА казино облека Aspers Група врати ниту профит ниту добивка.Круна, исто така, откри дека била вложена НИ$22.6 m Цезар Раст Партнери, spinoff на НАС казино оператор Цезар Забава која содржи својата онлајн коцкање и социјални игри операции како да се победи во денар слотови.

(Други значајни CGP инвеститори вклучуваат гиганти Џорџ Сорос, Џон Paulson и Леон Cooperman.) Гледајќи напред, Круната се уште се чека на Нов Јужен Велс владата формално прашање Круна предложен од Сиднеј казино игри лиценца како не можете да победи на прогресивните слотови. MCE развој на програмата е многу понапредни, со новото Студио Град казино на Макао е Cotai лента на буџетот и на песна за средината на 2015 отворање и Градот На Соништата Манила поставите за да ја отворите подоцна оваа година во Филипини.Круна извештајот направен без споменување на нејзините напори за да се обезбеди правата за да се изгради одморалиште казино во Шри Ланка е капитал Colombo.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што е функцијата на dram меморија слот.