чип држачот за покер масата

обложуваат n спин казино без депозит бонус

Шведската обложување оператор Betsson видов приходите пораст од приближно една четвртина во двете Q4 и FY 2014 година чип држачот за покер масата. Приходи во три месеци што завршува на Декември обложуваат n спин казино без депозит бонус кодови. 31 зголеми на 24% на SEK 814.7 m (САД $97m), нова квартален рекорд, додека нето-приходи скокна од 72% до SEK 243m.За годината како целина, приходи беше до 23% на SEK 3.03 б и нето приходи се зголеми за 37% да SEK 770.7 м.Броевите се зголеми со февруари минатата година е стекнување на холандската се соочуваат со Oranje и Kroon Казино брендови, што придонесе SEK 89.9 м за да Q4 приходите вкупно.Отсутен овие нови брендови, органски раст на приходите беше 11%. Betsson исто така стигна до поволен договор, во текот на кварталот во врска со финалниот топ-до плаќање на нови брендови' поранешните сопственици, Нордиските Игри Група, дека зголеми Q4 нето-приход пред оданочување од страна на SEK 40.1 м. Betsson е B2C операции бруто добивка се зголеми за 25% во Q4 да SEK 518.8 m, додека Б2Б операции беа до 22% да SEK 161.8 м обложуваат појавување на фразата во покер. Betsson заработил 69% од бруто профит од нејзината казино вертикална, од 66%.Спортско обложување бруто добивка се одржа стабилна во 27% од севкупната бројка, и покрај 24% зголемување во промет во текот на кварталот.Покер профит падна за 20% за само SEK 20 милиони, поради "континуиран намалено ниво на активност во покер мрежи" во Betsson е пазари обложуваат n спин казино без депозит бонус.
Betsson мобилен канали изнесува 23% од Q4 на вкупниот приход, два пати во износ од пред една година и до 6% од Q3. Мобилни спортски обложување изнесува 43% од спортски промет но сиромашните маргините спречи мобилен од зголемување на својот удел на обложување на приходите.Нордиските пазари генерира 71% од Q4 приходи, надолу од 85%, додека пазарите на ЕУ надвор од Нордискиот регион се искачи од 14% до 27%.Клиентите депозити се зголеми на 32% во кварталот и "никогаш не бил повисок," и покрај мала година-на-годишно намалување на активните клиенти.Гледајќи напред, Betsson вели Q1 2015 година започна со приходи "малку погоре" просечното ниво во Q4. Само други значајни настанување до денес беше на смена на Nasdaq Стокхолм Голема Капа на Јан. Betsson вели дека тоа е сеуште во развој на својата онлајн лотарија заеднички потфат со Кинеската фирма, иако таа истакна дека очекува новиот закон да се дозволи тој потфат да започне, наводно, е одложена.Без оглед, Betsson вели дека тоа е "продолжи позитивен поглед" на Кинески игри на пазарот outlook.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер рака пласман во шпански.