залог макс на слот машина

покер рака вта 5 од вид

Andrew 'Luckychewy' Lichtenberger победи на втората $25,000 High Roller на лето во Аријата, и Марија Хо остава Срцето Покер Турнеја за свежа проект наречен Покер Ноќ: Турнеја. Andrew 'Luckychewy' Lichtenberger сака Лас Вегас.Тоа е каде лежи неговата шапка, но што е уште поважно, тоа е каде што тој го прави поголемиот дел од своите пари залог макс на слот машина. Lichtenberger е донесена надолу вториот Аријата $25,000 High Roller на лето, по тепање, Ерик Seidel во главите-up акција, крадење $398,160 во процесот.Тоа е четвртиот голема Вегас победи за Lichtenberger во изминатите 12 месеци.Се започна со третото место заврши во $5,000 купи-во Шест Раце No Limit Hold ' em (NLHE) настан во 2014 година WSOP за $242,827, тоа добив дури и подобро, откако тој завршил втор во $50,000 NLHE Аријата Висока Ролери во Ноември за $422,968, и отиде supernova по подигање на $1,770,692 за освојување на Светот Покер Турнеја (WPT) Alpha8 На Bellagio, во Декември.Настанот привлече преку 40-членки.Претходната ноќ е победник Max Сребро не беше еден од нив.Недостаток на сон управување на Британецот далеку од $25k, и во повеќе разумни $565 Colossus.Главите-up помеѓу Lichtenberger и Seidel ќе трае 90-минути по Lichtenberger испратени Џастин Bonomo на железнички во трето место.Според Покер Телеграф договор се одржа на 7 наутро, со Lichtenberger преземање $360,090, Seidel преземање $354,000, и $38,160 лево за да игра за.Во 8:18am натпреварот заврши обложуваат господар казино без депозит бонус. Seidel shoved на копчето држи [Кк] [8c], и Lichtenberger нарекува држи [Кс] [Jc].На [Qd] [Td] [5c] пораз даде Seidel водство, но кец на реката даде Lichtenberger директно, и победа.Кој ги зема неговата вкупно живеат турнир приходи до $6.2 м покер рака се движи за почетници. Seidel беше доаѓаат надвор од задниот дел на неговиот $2,222,222 победи на Европската Покер Турнеја (EPT) Гранд Финалето во Монте Карло.Тој сега има над $24m во живо на турнирот заработка, inching малку поблиску до Antonio Esfandiari е $26m и промени.Конечна Табела Резултати 1.Андреј Lichtenberger – $398,160 2.Ерик Seidel – $354,000 3.Џастин Bonomo – $176,400 4.Дан Смит – $105,840 5.Ричард Lyndaker – $58,800 6.Брајан Rast – $47,040 7.Павле Volpe – $35,280 Марија Хо Остава Срцето Покер Турнеја за Пасишта Нови Во понеделник наутро Марија Хо испратила дека ќе нема повеќе да се работи заедно Heartland Покер Турнеја. — Марија Хо (@MariaHo) 1 јуни 2015 два време WSOP Главниот Настан во Последната Жена Стои остави да ги преземе за нов предизвик, да се работи заедно со Дејвид Tuchman, во ново шоу наречено Покер Ноќ: Турнеја.Шоуто ќе се произведени од страна на Dustin Iannotti, поранешниот Директор на Содржината и Про Маркетинг за Крајна Покер, и ќе се фокусира на животот на професионални покер играчи откако чипови се bagged и обележани.Хо кажано БЛЕФ списанието дека таа не можеше да чека за почеток на нејзиното шоу покер рака вта 5 од вид.

"Начинот на кој повеќето покер играчи живеат своите животи исклучите чувствува уште фасцинира мене." Хо кажано БЛЕФ. "Ние треба да покаже кој се фокусира на донесување на овие ликови и приказни за живот, а камерите снимаат." Првата сезона ќе започне со снимање во август во Empire State Hold ' em Шампионатот на Вртење на Камен во Верона.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер рака пласман ѕид уметност.