треба да биде да се коцка во казино во мичиген

заливот област казина со слот машини

Откако на април 24, Луизијана Државниот Сенат гласаа 22-14 да одобри riverboat казино сметка, Куќата има сега слично на тоа се согласи да им овозможи на државата 15 riverboat казина, за да се движат море.Спонзорирано од Луизијана Државниот Сенатор на Рони Џонс, Р-Лејк Чарлс, Сенатот Бил 316 го прави својот пат до Гувернерот на Џон Бел Едвардс' биро откако државната Републиканската-контролираат претставничкиот Дом изгласа 54-41 во вторникот за да дозволите Pelican Државата riverboat казина, како што се L'Auberge Casino Resort Lake Charles и Belle на Батон Руж Казино Хотел за да се преселат на земјата.На 51-годишниот Демократски гувернерот се очекува да потпише мерка во законот.Според извештајот од средата NOLA.com Пати-Picayune, Едвардс има претходно рече дека тој најверојатно ќе го потпише законот, меѓутоа, гувернерот се портпаролот, Ричард Carbo, рече во вторникот вечерта дека пред да се направи конечна одлука на гувернерот ќе биде разгледување на предлогот.Како што е напишано, тековната ограничување на границите објект е да 30.000 квадратни метри на коцкање простор ќе наводно се заменува со капа на 2,365 коцкање позиции по riverboat казино.Според предлог законот, коцкање позиција, наводно, опфаќа сè, од места на слот машини да простори околу игри маси треба да биде да се коцка во казино во мичиген.
SB 316 им овозможува на коцкање садови до нивните коцкање позиции, без разлика дали тие се движат на суво или не, според новинската агенција.Законодавството исто така им овозможува на постоечкиот казина, за да се одржи четири коцкање турнири годишно, со секој tourney трае не подолго од 14 дена.Како што е напишано, Сенатот Бил 316, исто така, им овозможува на riverboat казина, за да се движите во 1,200 метри од нивните постоечки сидришта, толку долго колку што би можеле да обезбеди Игри на Одбор за Контрола со некој вид на "економски развој", како оправдување за движење на земјиштето.Покрај тоа, тековниот услов казина имаат исправен paddleboat повеќе нема да биде во effect имаат ocado откажана задржани слотови. NOLA.com Пати-Picayune извештаи во кои се поддржува на мерката се каже дека некои riverboat казина мора да се преселат на брегот од безбедносни причини, имено Belle на Батон Руж и Холивуд Казино Батон Руж, од кои и двете се наоѓа на Реката Мисисипи, кој според поддржувачи, е опасно.Пензионираниот офицер и началник на Луизијана Државна Полиција, Rep заливот град ролки казино rama преглед.
Тери Landry, Д-Нова Иберија, наводно, рече дека со речни бротчиња на Мисисипи, "Тоа не е прашање на дали, тоа е прашање од кога, ние се случува да имаат катастрофа таму." Во државата полицијата, Landry, исто така, беше директор на игри за спроведување на поделба.На петиците на Куќа одобрување на riverboat казино сметка, во 69-19 глас, телото одобрено слични промена на тековната коцкање простор ограничување на државата четири racinos од од 15.000 квадратни метри да 1,632 коцкање позиции.Предложените капа ќе наводно се зголеми 4,461 коцкање позиции Игри на Одбор за Контрола извештаи се моментно во racetracks кои имаат видео покер и слот машини да 6,528 коцкање позиции.Во моментов, секоја од четирите racinos просек 1,115 коцкање позиции, според NOLA.com.Тркачката патека сметка ќе се врати на Сенатот за втор глас и доколку е успешно ќе го направи својот пат до гувернерот. заливот област казина со слот машини.