леле класичен протокол бр воин најдобри во слотот

tsc практикантски места по каунти

"Не постои апсолутно не се сомневам дека ова е здравјето во прашање." На движи брзо беше пофален од страна на независни федералниот ПРАТЕНИК Андреј Wilkie, кој веќе долго време се еден од Австралија водечките анти-коцкање адвокати леле класичен протокол бр воин најдобри во слотот. "Отстранување на покер машини од пабови и клубови низ Tasmanian заедници ќе значи дека парите се подобри потрошени поддршка на локалните работни места," Работната лидер рече леле класичен рација debuff слотови. "Сега имаме еднаш во-а-генерација можност, со две од трите страни оспорување на овие избори да ја зачувате Тасманија од покер машини", рече таа.Тасманија има најниска стапка на косата по лице на слотови на која било држава, освен за Западна Австралија, која само што им овозможува pokies на Burswood Казино во Перт.Генерално, сепак, Австралија е дом на голем број на слот машини во споредба со повеќето други земји.Еден неодамнешен извештај од Австралија Институт покажа дека кога станува збор за не-казино места, Австралија има 76 отсто од светската покер машини.Дури и по земајќи ги казина и големите музички центри како Макао и Лас Вегас предвид, број на слотови во земјата далеку outpaces населението.
Работната Партија во Тасманија има рече дека тие сакаат да се отстранат сите слот машини (познат во Австралија како покер машини или pokies) од Австралиската држава од страна на 2023 леле класичен рација удар слотови. Додека на Пазарот на партијата во моментов е во малцинство во државата, тие се залагал да се преземат драматични чекор треба да тие победат следната година избори.Според парламентарна истрага, Tasmanian коцкари изгубил$110 милиони ($83.7 милиони евра) на речиси 2400 гејмерски машини кои може да се најде во клубови и пабови во текот на државата во минатата година tsc практикантски места по каунти. "Ние сме слушнале од хотелот оператори низ државата, на сите кои го поддржуваат локалните економии и да се обезбеди работни места, дека ако pokies се отстранети тоа ќе ве чини работни места", рече тој.Бела спорно дека изјавата, велејќи дека анализата покажува отстранување на машини може да всушност имаат позитивен економски ефект tsc регрутирање слотови на округот.