казино enghien les bains nouvel на

најблиску казино да covington на

Јули 2017 – Сингапур:најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), хостиран на блокбастер настан пред преполна Thuwunna Затворен Стадион во Yangon, Мјанмар минатиот петок, 30 јуни, објавување на рекорд-висока социјалните медиуми раст статистика казино enghien les bains nouvel на. ONE: СВЕТЛИНА НА ЕДЕН НАРОД го виде Мјанмар круна својата прва светски шампион во било кој спорт, electrifying на raucous толпата навива за својот нов шампион во предниот дел на една глобална публика казино enghien les bains ouvert. Chatri Sityodtong, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на ЕДНА Првенство, изјави: "атмосферата во Yangon е апсолутно неверојатно.Тоа беше еден емотивен момент за нашиот нов светски шампион, и неверојатно достигнување за нацијата на Мјанмар.Емитува на милиони луѓе низ целиот свет, ЕДЕН: СВЕТЛИНА НА ЕДЕН НАРОД беше магична вечер на автентични боречки вештини акција, вистински воин дух и заднината храброст." За ноќта на 30 јуни, ЕДЕН Шампионатот објавено рекордни социјалните медиуми броеви, уживајќи друг остар забрзување на својата публика го достигне, скала, и ангажман броеви.Организацијата доби повеќе од 80,000 нови фанови на вечерта — четири часа работа на кој настапуваат девет спектакуларен боречки вештини напади вклучувајќи го блокбастер главниот настан.Целокупната социјалните медиуми статистика регистрирани 5.4 милиони видео пати на ден, вклучувајќи над 3.2 милиони видео прикази со 80 илјади акции за главниот настан повториме.Во податоците извори директно од Нилсен, Facebook и Repucom претходно оваа година, ЕДЕН Шампионатот продолжува да се доживее експоненцијалниот раст за 2017 најблиску казино да cottonwood а до ш. ЕДЕН е катапултиран на своите видео приказ на броеви од 312 илјади видео прикази во 2014 година да се неверојатни годишна стапка од 600 милиони видео прикази за 2017 (врз основа на резултатите од првата половина на 2017).Други клучни индикатори низ социјалните медиуми и ТВ емитува регистрирани слични експоненцијална стапки на раст.Понатаму, годишниот ТВ емитува на земјата и на врвот ТВ рејтинзите споделување на драматично се зголеми врз основа на податоци.Од просек од само 12-18 часа на ТВ емитува во 2014 година, ЕДЕН е зголемен овој број за да 100-2800 часа.Тоа е исто така се гледа својот врв ТВ рејтинзите споделување на колец да 11-26% од 1-2% само пред три години.ЕДЕН Шампионатот има објавено три блокбастер настани во ред како на струја, со Манила е ЕДНА: КРАЛЕВИ НА СУДБИНАТА, Сингапур е ЕДНА: ДИНАСТИЈАТА НА ХЕРОИ, и сега Yangon е ЕДНА: СВЕТЛИНА НА ЕДЕН НАРОД, со секој настан овации рекордни бројки во земјата на потекло.Како промоција хитови следната опрема во втората половина на годината, тој е подготвен да го продолжи овој blistering темпо почетокот со покажува наредени за Surabaya, Macao, и Куала Лумпур.За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот, ве молиме посетете ја www.onefc.com следете нè на Твитер и Instagram @ONEChampionship, и да ни се допаѓа на Facebook во https://www.facebook.com/ONEChampionship најблиску казино да covington на. About ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, на светот повеќето возбудлива мешани боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија кој најдобро Азија мешани боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.ЕДЕН Шампионатот ќе се емитува на повеќе од 1 милијарда гледачи низ 118+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи ФОКС Спорт, Setanta, МНК, Астро, Thairath ТВ, ABS-бибиси арапски, TV5, MYTV, HTV, OSN и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најблиску казино да далас ga.