вредноста на texas holdem poker чипови

казино ahsenmacher - eventlocation andernach

Еден од Азија Покер Турнеја е marquee настани, ПРЕПОРАКИ на Филипини, полека градење враќање по АПТ објави распоредот за годишен настан.Сет за да се вратите на Одморалишта во Светот Манила од април, 17 април 24, ПРЕПОРАКИ Филипини 2013 ветувања некои од најголемите покер турнири во регионот, истакнати од страна на Манила Милиони и ПРЕПОРАКИ на Филипини Главниот Настан.Оваа година, ПРЕПОРАКИ Филипини 2013 доаѓа спакувана со полн распоред на настани за да ги надополни двете гореспоменати бисер на настаните од неделата-долго покер фестивал.Сите кажано, вкупно 16 настани се на маркирам, вклучувајќи го и новиот 2 Човек Тим Главите-Up турнирот, PokerAce Висока Ролки, на MegaSportsWorld Длабоко Оџакот Турбо, бројни сателитски настани, и, се разбира, АПТ Филипини Главниот Настан и Манила Милиони.Вториве две, особено, се очекува да биде најпопуларните турнири на АПТ Филипини 2013 вредноста на texas holdem poker чипови. САД$ 2,700 Главниот Настан привлекува здрава број на покер играчи, зголемување и на ниво на конкуренција и вкупната награда басен.Минатата година, Јужна Африка Диван Ле Roux остро надвор countryman Конрад Coetzer да ја освоиме титулата и $197,000 прво место парите.Потоа, има Манила Милиони, најголемите покер турнир ќе се одржи во Филипини, благодарение на купи-во на HK$1 милиони евра.Минатата година, вкупно 31 од најдобрите светски покер играчи се натпреваруваа во турнир, вклучувајќи гиганти како Фил Ivey, Џон Juanda, Џони Чан, Том Dwan, Winfred Ју, и ПРЕПОРАКИ на Амбасадорот Џо Hachem.На крајот на краиштата, НИ-базирани Ален Ле зеде дома 2012 насловот и импресивен HK$13.08 милиони првата награда.Со постојано расте популарноста на играта во Азија, особено во Филипини, прилично многу може да се молив во здрава покажува на играчи за ПРЕПОРАКИ на Филипини 2013 вредноста на змија очи во craps. Дека многу, ние сме сигурни.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино aix en прованса avenue de lattre де tassigny.