она што е мал директно во texas holdem

дејв мејсон моторни град казино

Песоци Кина, Лас Вегас Песоци' глупаво успешна операција во Макао, е под истрага од страна на Хонг Конг Хартии од вредност и Фјучерси Комисија (SFC) за "наводно прекршување на одредбите на Хартии од вредност и Фјучерси Уредба." Сите Песоци Кина ќе се каже во овој момент е дека SFC има и побарал да се види на одредени документи.Набљудувачите веруваат дека сондата произлегува од барањата за информации од страна на Комисијата за Хартии од (ДИК), Одделот за Правда (КАНЦЕЛАРИЈА) и/или на ФБИ, сите од нив се спроведува своите истраги на Лас Вегас, Песок над можни прекршувања на анти-мито Странски Коруптивни дејства.Додека сето ова може да се направи Лас Вегас Песоци изгледа како на Смртта Ѕвезда на крајот на првиот Star Wars филм, Кредит Свис, аналитичар Гаврил Чан Ројтерс изјави дека тоа е навистина не е голема работа, особено "ако тоа е само Стив Jacobs повторно." Ах, да.. она што е мал директно во texas holdem.
Jacobs.Или "корен на сите зла," како Песок bigwigs најверојатно се опише него она што е мал и голем слепи во покер. Jacobs го презеде како извршен ДИРЕКТОР на Песок Кина во 2009 година, кога Лас Вегас Песоци' среќата беа во близина на сите времиња low. By почетокот на 2010 година, COO Мајкл Leven беше јавно кредитирање Jacobs со вртење на Песок' среќата околу дејв brubeck живеат во гранд казино базел швајцарија 1963 година.

"[Jacobs] пристигнале и не само што се зачувани на патници, тој не спаси бродот." Но, љубовта не трае, особено меѓу Jacobs и Лас Вегас Песоци извршен ДИРЕКТОР/Претседател Шелдон Adelson дејв мејсон моторни град казино. Jacobs беше нагло отпуштен во јули 2010 — придружувана од страна на безбедносните до вратата, а потоа (како што тој тврди) надвор од градот граници.Во октомври, Jacobs поднесе незаконско прекинување костум, во која тој тврди дека биле испукани врз неговата неподготвеност да се направи повеќе бизнис со Macau е junket оператори, како Adelson наводно сакаа. (Jacobs тврди дека го задржува копија на внатрешен позадина проверка на Песок врши на истакнати junket оператор надоврзува на Макао тријада, се прашува барања од Песок за итно враќање на приватен имот.) Jacobs, исто така, тврди дека Adelson сакаше да го риба околу "негативни информации" за високи Macau функционери кои може да се користи како "потпора" да се победи на идните регулативи тие не може да се допаѓа.Конечно, Jacobs, вели Песоци чуваат Macau службеник за нивните плати за повеќе од една година.Ова последно полнење е очигледно што предизвика НАС сонди.Песоци поднесе свои тужба против Jacobs во јануари.Во изјава дадена на Wall Street Journal, Adelson нарекува Jacobs' наводи "чиста заканувачки, blackmailing и изнудување." Adelson тврди дека не е "значителна листа на причини" зошто Jacobs беше дадено да го подигнете, и дека наместо refuting нив, Jacobs е издавање на "целосно лаги и измислици кои се чини дека имаат своето потекло во заблуда." Од таа изјава беше издадена, Jacobs има измени неговата тужба да вклучуваат клевета обвинение против Adelson.Тонот на Adelson изјавата не би дојде како шок за НАС дипломат, кој наведува Песоци Кина "combative" став во американскиот Стејт кабел добиени од страна на Викиликс.Па ајде да сумираме: Adelson е (а) нивно расипување за борба и (б) глупаво богат.Оние два сам ќе биде доволно лошо, но, фрли го ова во микс: Adelson е поддршка Newt Gingrich за Републикански претседателски номинација во 2012 година дејв мејсон реката град казино. Newt Gingrich, за ебам е доброто. Jacobs мора да биде 110% убеден дека тој доби Adelson мртвите да права, бидејќи нема друг рационално оправдување за непотребно antagonizing богата, combative, луд човек.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.