како fazer чипови за покер

borgata казино во атлантик сити

Бела етикета партнери да имаат корист од напредни дата-управувано customer relationship management петок 6 октомври 2017: Nektan САЛАДИН (ЦЕЛ: NKTN), една од водечките меѓународни Б2Б игри решенија и услуги, значително се подобрени својот играч за управување со понуда од страна на партнерството со Newlette.

Newlette користи науката за зголемување на клиентите живот вредност, лојалност и забава.Преку 48 машинско учење алгоритми, Newlette модели играч однесување, презентирање на оптимална нуди и бонуси, врз основа на индивидуалните стилови на играње, да се зголеми ангажманот и да се намали бонус трошоци.Нејзините искусни продавачи и податоците на научниците ќе се надополнуваат Nektan е постоечки успешни customer relationship management (CRM) нуди со нарачана стратегија, која помага да се осигура задоволството на клиентите и профитабилност преку Nektan е бела етикета мрежа. Nektan има, исто така, воведе подобрена бизнис интелигенција известување алатки за да се произведе детални однесување analytics, што, исто така, ќе бидат ставени на располагање на својата мрежа на партнери, овозможувајќи им да се направи анализа на сопствените податоци.Гери Шо, извршен ДИРЕКТОР на Nektan, рече: "Во жестоко конкурентна на пазарот, провајдерите мора да се осигура нивната платформа е високо на податоци водена за тоа да успее. "Спроведувањето на овие нови услуги ќе им понудиме на нашите бели labels зголемен играч живот вредност, пониски трошоци и подобар analytics за да се вози за подобрување на стекнување." Д-р Гери Katzman, главен оперативен директор на Newlette, рече: "Ние со нетрпение очекуваме да им помогне на Nektan и нејзините партнери подобрување на играчот управување преку реализација на софистицирани CRM tools како fazer чипови за покер. "Newlette животи од страна на мантрата:" Ние им обезбеди на клиентите со право понуда, во право време, секој пат'.Ние сме во забавната игра, па ајде да се забавува нашите клиенти." За Nektan: Nektan е една од водечките меѓународни Б2Б мобилни игри решенија и услуги, кои работат во регулирано, интерактивни вистински пари игри (RMG) игри простор, доставување на оригиналните и иновативни решенија за комерцијални организации кои имаат воспоставено онлајн публика. Nektan е полн крај-до-крај технологија платформа, се Развива, поедноставува и го поддржува пат на мобилни и десктоп игри приходи, управувањето со целосна клиент искуство и back-office операции, дозволувајќи им на комерцијални партнери, да се фокусираат на маркетинг на производ на своите потрошувачи borgata казино во атлантик град њу џерси. Nektan е НИ оперативни подружница во партнерство со Спин Игри, Respin ДОО, НИ дава земјиште базирани на казина со во-место мобилни игри решенија кои им овозможуваат на операторите да додадете мобилната технологија и содржина на своите постоечки придонеси, со производи достапни за играчи во двете кабинети и мобилни уреди во внатрешноста на казина. Respin има силна интелектуална сопственост портфолио, вклучувајќи игра патенти за Брза Игри™ (на имотот мобилни забава), и други волшебна концепти и брендови borgata казино настан центар за билети. Nektan е со седиште во Гибралтар, регулирани од страна на Гибралтар Лиценцирање Орган и велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија, како и во Ирскиот пазар и се чува за продажба и поддршка на корисниците на операции во неговите две основни географски цели, Европа и Северна Америка.Комерцијален се Развива технологија е развиен и одржуван од страна на талентирани и искусен тим на вработени од Nektan е Индиски канцеларија. Nektan саладин беше примен на ЦЕЛТА на пазарот на Лондонската Берза во ноември 2014 година.
Повеќе информации на Nektan може да се најде на Група на веб страницата на www.nektan.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre borgata казино во атлантик сити.