ле де казино biarritz il est ouvert

покер правила на texas holdem иста страна

Секој МАК сезона, таму секогаш е една недела, каде sportsbooks корен за потценети играчи да им помогне да ги спаси од катастрофа.Недела 6 беше еден од оние недели како книги мораше да се заблагодарам на не помалку од Оукланд индијана џонс: крадците одбранбен Дејвид Carr за играње на игра на неговиот живот против Сан Диего Полначи ле де казино biarritz il est ouvert. Carr и индијана џонс: крадците на крајот падна на 31-28 одлука да Завртки, но резултатот беше повеќе од доволно за индијана џонс: крадците за да се покрие 7.5-точка се шири, испраќање на Сан Диего до својата прва ATS загуба на сезоната.Тој резултат беше повеќе од доволно за книги за да преживеат уште срце-запирање МАК викенд дека ги видел како ги преземе стомакот удари кога Денвер Broncos improbably опфатени се шири против Њујорк Авиони во умирање секунди од таа игра, а потоа следи од страна на eerily сличен развој на настаните во Аризона Кардинали-Атланта Соколи игра која исто така завршив да биде голем победник за јавноста.На Broncos-Авиони игра случува во текот по кој доцна Aqib Talib ги собереш шест, исто така, чини книги, голем дел од промените.На почетокот на spate на игри не можеше да се качил било полошо за книги.Тоа не беше само Broncos-Авиони игра.На Green Bay Packers' подеднакво неверојатен кам-бек против Мајами Делфини, исто така отиде на јавноста начин.Истиот со New England Patriots кршење отвори блиску игра против Бивол Записи.Сите кажано, на почетокот на игри видов омилени оди 5-3 ATS со книги само победа На Каролина-Cincy игра и Питсбург-Кливленд игра.Но ако има една игра на книги да имаат, тоа беше Оукланд покривање на 8-точка шири против претходно непоразен (ATS) Сан Диего Полначи.Филип Реки и компанија беа еден од тешки јавни зема од денот и да се губи дека играта ќе сум бил црвена буква ден за sportsbooks.Од сите играчи да се повлече низ нив, Дејвид Carr се појави со играта на својот живот, фрлање за 282 метри и четири touchdowns да им помогне на индијана џонс: крадците на крајот доведе пред неподлегнување до последната минута Полначи тачдаун.Сепак, тоа не беше доволно за Сан Диего да се покрие шири и по потење дека болки заврши во Broncos-Авиони игра, sportsbooks беа во можност да се пуштам колективно воздишка на олеснување по доцна попладне игри.Сите благодарение на Дејвид Carr и Оукланд индијана џонс: крадците.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер правила на texas holdem раце.