она што е џекпот слот машина

е двојно надолу казино лажирани

Се шпекулирало вчера, но денес тоа е направен официјален.Макао е казина направени 24.29 милијарди долари во Макао Pataca последен месец (февруари), кој преведува на околу $3 милијарди американски долари.Овие официјалните бројки објавени денеска покажуваат дека е 22.3% зголемување во споредба со истиот месец во 2011 година она што е џекпот слот машина. Извештај од Макао Бизнис одржува овој импресивен резултат всушност беше остар пад од 34.8% од година на година се зголемува, снимени во јануари оваа година, но ова беше поради Кинеската Нова Година, која падна претходно оваа година отколку во минатата.Во извештајот се наведува: "тоа обично паѓа на февруари одлуки година на година споредби потешко." Макао, исто така, снимени дека првите два месеци од 2012 акумулирана казино бруто игри приход достигна MOP49.3 милијарди долари – околу $6.1 милиони копии од 28.3% од година на година.Сепак, Статистиката и Пописна Служба се наведува дека Macau вкупниот стока извоз за јануари изнесува MOP622 милиони долари (US$77.8 милиони евра), што е долу со 4.7% од година на година.Од друга страна, стока iports беа од страна 16.3% од година на година, во износ до MOP5.68 милијарди долари, што значи Macau населението се веројатно купување на повеќе луксузни стоки.Како за стока трговскиот дефицит за јануари, што прошири со 19.6% од година на година да MOP5.06 милијарди долари.Макао-базирани SJM Стопанства, исто така, најави некои позитивни полно работно година и Q4 резултати вчера, демонстрација на 39% зголемување на профитот.Згора на тоа, компанијата е, исто така, потврди дека е во "напредна" разговори со владата во однос на неговото барање за развој на 70,500 квадратен метар површина на земјиште во Cotai.Во извештајот од страна Macau Бизнис, Унија Игри Истражување Macau аналитичари рече: "Ние веруваме дека SJM е една од двете Cotai земјиште одобренија доделени оваа година ако владата го прави за својата одлука врз основа на наредба во која апликации беа доставени." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е ј во blackjack.