е довер падови казино вклучена отвори

како да се победи во рулет во казино

Крис Karambinis победи $168,039 по преземање на одредување на еден од најголемите не-брендирани покер полиња се одржа на Американска почва.На организаторите на Чикаго Покер Класичен (КЗК) ги покажаа нивните иновативни страна по нивните $5,000 Двојно Бараж Бонус настанот привлече 3,092-записи и ептен блиску до удирање на $1m гаранција стави од страна на казиното.На $350 No-Limit Hold ' em (NLHE) повторен Влез настан беше првата од 10-настани закажана да се одржи во Шестиот Годишен извештај на Чикаго Покер Класичен во Хамонд, и тоа испадна да биде чудовиште.Тоа беше третиот висок профил победи за Karambinis бидејќи тој почна да игра во живо турнир во покер назад во 2011 година е довер падови казино вклучена отвори. Во 2012 година, тој го порази 207 играчи да се земе $15,795 прва награда во $365 NLHE Шест Раце настан во Јужниот дел на Индијана, и тој го направи златен прстен број два, кога во Септември 2013 година тој ја надмина 106 играчи да го фати $15,902 прва награда во $580 Штип-Граница Omaha (PLO) Тројно Шанса настан.Својата трета победа, добиени по победата над Олег Badmayev во главите-up акција, со себе носи живи турнир кариера висок резултат од $168,000; кршејќи неговите претходни најдоброто од $36,485 заработила во 2012 година, кога тој дојде вториот во $1k настан во Binions Покер Класичен, каде што тој заедничка маса простор со Кајл Јулиј (6) и Стив Brecher (8).Настан #1 вклучени осум почнувајќи летови и играчи кои се квалификувани за Ден 2 на повеќе од една прилика доби $5,000 бонус за тоа се направи.Вкупно 11-на играчите постигне овој подвиг, и Хамонд персонал ponied до дополнителни трошоци, како и $50,400 потребни за да се блиску до договорот за гаранција.Исто така, беше многу специјална награда за играч кој се изгубени за повеќето чипови en route на Ден 2, и добитник на $10,000 WSOP Главниот Настан седиште, и $2,000 во готово, беше Минесота жител Матеј Кирби.Конечна Табела Пласман 1: Крис Karambinis – $168,039 2: Олег Badmayev – $103,104 3: Игор Топло – $66,895 4: Jared Палмер – $46,208 5: Шон Ориз – $32,806 6: Хавиер Figueroa – $24,114 7: Ryne Џонсон – $17,723 8: Арон Гарнизонот – $14,512 9: Ник Jivkov – $11,882 Чикаго Покер Класичен Распоред на Случај 2: $500 NLH – Може да 3-4, 12 стр.м.Случај 3: $400 PLO – Мај 4, 5 стр.м.Случај 4: $350 NLH – Мај 5, 1 стр.м.Случај 5: $600 NLH – Мај 6, 12 стр.м.Настан 6: $500 КОЊ – 7 Мај, 12 стр.м.Настанот 7: $350 NLH – Мај 8, 12 стр.м.Настанот 8: $1,500 Главниот Настан – Може да 9-10, 12 стр.м.Настанот 9: $250 NLH повторен Влез – Може да 10-11, 1 часот, 4 часот, 7 стр.м.Настан 10: $350 NLH Турбо – 12 Мај, 12 стр.м.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е двојно надолу казино има проблеми.