тере високата казино отворање датум

министерство за финансии казино бризбејн новогодишната ноќ

Неуспехот да се стекнат со Bwin не заплаши фирма од нејзините придобивки стратегија По поразот на наддавање војна за Bwin-Партија минатата недела, 888 Стопанства извршниот претседател Брајан Mattingley останува убеден во неговата компанија е успешна во консолидирање на индустријата, кажува Финансиски Пати понеделникот дека 888 ќе се прави свои стратешки придобивки."Ние не сме цел," Mattingley изјави за весникот тере високата казино отворање датум.

"Ние ќе направиме се практичните и стратешките придобивки особено да се изгради нашиот спорт обложување."InfoPowa читатели ќе се потсетиме дека на почетокот на годинава 888 акционерите отфрли обид да се здобијат со друштвото од страна на Вилијам Хил група, која сега се соочува со повеќе робустен натпревар по здружување на Ladbrokes-Корали, Amaya-Рационално и Paddy Power-Betfair (види во претходните извештаи).Во минатото Mattingley има призна реалноста за консолидирање на индустријата, вели дека неговата компанија има намера да биде дел од процесот."Тоа нема да биде голем предизвик," Mattingley рече во своето FT интервју тере високата индијана казино локација. "Ние ќе се зголеми на тоа.Ние не ќе бидат отфрлени.Ние не сме, исто така-се стрча и ние не сме еден-трик на пони.Имаме покажа дека ние имаме на критична маса." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година министерство за финансии казино бризбејн телефонски број. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] министерство за финансии казино бризбејн новогодишната ноќ.