најдобрите онлајн покер игра

отклучите сите слот репортажите ffx

Приходите на грчки игри оператор Intralot S најдобрите онлајн покер игра. се зголеми од колку 4,3% во првите три месеци од 2018, со спортско обложување поттикнување на компанијата за финансиски раст.Во регулаторните поднесување, Атина-листата Intralot најави дека во консолидираните приходи на €280.7 милиони долари (US$327.25 милиони евра) за три месеци крај Март 2018, повисока од €269 милиони ($313.7 милиони евра) што е соопштено во истиот период минатата година.Бруто игри приходи се зголеми за 2,5 проценти €141.5 милиони ($165 милиони денари), со спортско обложување се најголемиот соработник на нејзиниот врв линија, по што следеше игрите на среќа. Intralot е спортски обложувања рака објавено 11.9 отсто раст, додека неговата лотарија поделба придонесе 29.7 проценти на компанијата е промет.Во меѓувреме, технологија договори и VLTs изнесува 6.2% и 2.8 проценти од група промет, додека дербито конституира 2.4 проценти.Компанијата е прилагодена за заработка пред камати, даноци, амортизација (EBITDA) се искачи 7.5 проценти €33.1 милиони ($38.60 милиони евра) од €30.8 милиони ($35.92 милиони денари).Во соопштението, Intralot извршен ДИРЕКТОР Антониос Kerataris да се припише на Q1 резултати да се "посилни продажба и континуиран раст во развиените пазари, како одраз на повеќе успешни напори за развој на пазарот заедно со надградба на нашата понуда со следната генерација на производи и услуги за игри на Среќа дигиталната трансформација." Intralot Европски приходи беше €164.1 милиони ($191.37 милиони евра), до 5.9 проценти година-на-година, додека приходите во Америка, падна од 7,2% €50.3 милиони ($58.65 милиони денари).Во однос на wagers постапува, групата објави дека Intralot системи raked €6.3 милијарди долари (7.35 милијарди долари), 2 проценти година на година се намалува.На прославата во внатрешноста Intralot беше исклучен од страна на пораст на својот бруто долгот да €751.6 милиони ($876.52 милиони евра) од €669.5 милиони ($780.77 милиони евра) во Q1 2017, додека нето долгот се искачи на €528.3 милиони ($616.1 милиони евра) од €502.9 милиони ($586.48 милиони евра) во Q1 2017 најдобрите покер играч во светот.
Оди напред, Intralot е во потрага да се прошири својот бизнис во U најдобрите покер играч на сите времиња. по укинувањето на сојузниот забрана за спортско обложување.Компанијата истакна дека одлуката за штрајк на одредување на Професионалните и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) од 1992 година, "создава огромни можности за бизнис од подемот на потенцијалните $20 милијарди пазар во годишниот GGR услови, на врвот на голема перспектива во нов предводник на проекти како што се Илиноис Државна Лотарија." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre отклучите сите слот репортажите ffx.