Montbleu одморалиште казино stateline nv

е златен месечината казино се отвори

"Стив заработил нашата комплетна доверба имаат покажа досие на возачки перформанси за нашиот бизнис," Fertitta се вели во соопштението montbleu одморалиште казино stateline nv. Контакт новинар Крис Sieroty на [email protected]преглед journal.com или 702-477-3893 montbleu одморалиште казино јужна езерото тахо. Станица Казина ДОО во средата донесе назад ветеран игри извршен Стивен Cavallaro да служи како претседател на Лас Вегас-врз основа казино компанија.
"Многу сум оптимист за нашата позиција на пазарот и сигурен дека можам да врши позитивно влијание на нашиот профитабилност и раст," Cavallaro се вели во соопштението.Позицијата на претседателот на Станицата Казина е потребно од 2008 година, кога Лоренцо Fertitta се спуштил од неговата улога со казино компанијата да го надгледува ден-за-ден операции на браќата' дури и повеќе профитабилен бизнис, Крајната Борба Првенство. Cavallaro претходно служеше како претседател и COO на Станицата Казина, Inc., претходник на reorganized Станица Казина, од 2001 до 2004 година. Следете @sierotyfeatures на Твитер.. "Како претседател, тој ќе ви помогне да доведе нашите талентирани за управување со тим и ми овозможи да се фокусираат на клучните стратешки прашања." Fertitta рече дека и тој е познат Cavallaro за "повеќе од 20 години," почетокот кога тој беше потпретседател и генерален менаџер на Палатата Станица. Компанијата, која има 17 хотели и казина во Јужниот дел на Невада, плус Индискиот казино управување со договори, пријавени приходи од $312.2 милиони денари за кварталот што завршува на 30 јуни. Cavallaro, 30-годишен ветеран на казино и туристичката индустрија, ја започна својата кариера во Harrah ' s Entertainment Inc.Тој подоцна работел како сениор заменик претседател и генерален менаџер на Хард Рок Хотелот, извршен потпретседател и COO на Harveys Казино Летувалишта и претседателот и извршен ДИРЕКТОР на Travelscape.com, на кој беше продаден на Expedia.com во 2000 година монте казино 10 pin боречка. Cavallaro, исто така, ќе послужи како претседател на Fertitta Забава, компанијата која управува Станица Казина " средства.Станица Казина испратиле $7.5 милиони евра профит во второто тримесечје од 2012 година е златен месечината казино се отвори. Компанијата припише своите резултати да 4.7% зголемување во казино приходи до $222.3 милиони евра.Станица Казина не го објави датумот кога тоа ќе го објави третиот квартал приходи за период завршува Септември.