има слот машина стратегија

која е законската возраст за коцкање во оклахома

Казино коцкање е конечно доаѓа во Јапонија.Владата е во потрага за доделување две лиценци, која има заинтересирани Јапонски градови и prefectures (нивните еквиваленти од провинција или државата) претпазливо ентузијасти, додека казино индустријата играчи се желни да влезе во кавгата.Минатата недела во Јапонија Игри на Конгресот во Токио, Gov. Yoshinobu Nisaka на Wakayama Префектурата кажано GGRAsia дека неговиот регион ќе бидат заинтересирани за добредојде на една од двете места.Националната начин на Исхрана кој е во Јапонија е законодавно тело, одобрени од комерцијалните коцкање во декември, а сега пратениците авторство посеопфатна игри бил да се воспостави законска рамка.Иако бројките се уште не се поставени во камен, оваа сметка се очекува да се дозволи два казина на почетокот да се добие потребната Integrated Resort (IR) лиценци во Јапонија има слот машина стратегија. "Ние се случува да продолжиме со нашите промотивни активности," гувернерот кажа на Азија фокусирани на игри медиум. "Луѓето не треба да се размислува за, велејќи дека постојат две лиценци понудени или се дека IR треба да се гледа како овој или оној.Наместо тоа, глобалната бизнис луѓе треба да се доаѓа и да се разговара со еден на друг, да се излезе со различни видови на МО план." Постојат 47 prefectures во Јапонија која е законската возраст за коцкање во канада. Nisaka тврди дека неговата област може да биде совршен коцкање додаток на урбана дестинација очекува да победи еден од МО лиценци.Според аналитичарот предвидувања, Токио, Осака, и Yokohama се frontrunner дестинации.Ако Осака добива поздрав, кои би можеле да го потиснат Wakayama Градот шанси, како на места се само 50 милји распаѓа.На Wakayama гувернерот вели казино компании имаат уште изрази интерес во најгоре, и покрај Осака е силна шансите за добивање овластување која е законската возраст за онлајн коцкањето. "Имаше оператори кои ни рекоа дека дури и ако Осака ќе имаат еден IR, може да биде уште еден во Wakayama како добро, бидејќи природата на МР е различно ... едно е град-ориентирана, друг е resort-ориентирана," Nisaka објасни.Националната Исхрана мора да се одлучите за сè, од лиценцирање такси и игри даноци на проблемот на коцкање превенција и помош мерки.Друга клучна неизвесно прашање е дали Јапонија свој жители ќе и се дозволи во внатрешноста на казина, или ако објекти ќе бидат отворени за странските туристи која е законската возраст за коцкање во оклахома.

Nisaka вели тој би сакале својот Wakayama казино да биде за меѓународни гости само.Исхраната е шпекулира да се размислува за полнење Јапонски граѓани на влезот такса која може да биде толку висок како и $100 за казино посета. Wakayama и кој било друг град или префектурата се натпреваруваат за лиценца не би имале проблем со наоѓање меѓународни казино бизнис партнери.Кога Јапонија помина интегриран места закон, игри и забава conglomerates pounced, и речиси веднаш започна со лобирање за да учествуваат во градење на Јапонија гејминг индустријата од земјата нагоре.Корпоративни казино suitors вклучуваат Лас Вегас Песоци, MGM, Дин, Галакси Забава, Хард Рок, и Melco, за името, на само неколку, Овие компании се pledging multibillion-долар инвестициите тие треба да се добијат потребните дозволи, со она што е потребно за да се квалификува за еден Јапонски игри лиценца уште да се утврди.Јапонија најверојатно ќе даде бонус поени да се компании кои партнер со домашните субјекти.Сега Sammy е еден таков бизнис, како што познатиот производител на pachinko машини неодамна изрази некоја намера за купување во казино индустријата.Во текот на Јапонија Игри на Конгресот, Сега Sammy откри дека компанијата во моментов е развивање на нови машини за странски јурисдикции.Во наредните години, Токио-базирана компанија се обидува да ја премести својата машини во двете Филипини и сад..