најблиску казино да longview лозови тексас

во живо казино филаделфија покер соба

Penn National Игри, еден од најголемите регионални казино оператори во сад, објавија подобро од очекуваната добивка во втората четвртина.
Penn National извршен ДИРЕКТОР Тимотеј Wilmott рече приходи се зголеми на речиси две-третини од компанијата casinos. Net приходите изнесува $826.9 милиони помеѓу април преку јуни, и прилагодени заработка пред камати, даноци, амортизација, и амортизација (EBITDA) зголемување на речиси девет проценти до $247.1 милиони евра. "Penn National доставени уште еден силен квартал во кој ние ги надмина нашите насоки," Wilmott се вели во соопштението.Како на 30 јуни, Penn National поседува или работи 28 казина во 15 држави плус Онтарио, Канада.Кој број ќе балон до 41 својства кога неговата $2.8 милијарди купување на Врвот Забава е завршено во четвртиот квартал.
Penn National е во офанзива за повеќе од две децении, како на компанијата се зголеми од една трака сопственост на денешната multibillion-долар империја.Тоа нема планови за забавување.Тоа стекнати Tropicana Лас Вегас во 2015 година, првата казино на Лента, за $360 милиони евра.Компанијата го направи својот најголем инвестиции во својата историја минатиот декември кога тоа се согласи да откупот ривал Совршенство.За можна регулаторно одобрување, Бојд Игри се согласија да ги купите на оперативните права за четири на Врвот е казина за $575 милиони денари. Wilmott вели дека компанијата се уште ќе биде добро позиционирани за да ги извршуваат дополнителни казина откако $2.8 милијарди долари, договорот е финализиран. "Дури и како ние го структурирана на Врв трансакцијата со парични средства и валута предвид, ние се случува да имаат биланс на состојба тоа ќе ни даде можност да се продолжи за да се направи ваков тип на tuck-во придобивки.И ќе продолжи да биде многу опортунистички," извршен ДИРЕКТОР на кажано инвеститори на четврток повик најблиску казино да longview лозови тексас. Wilmott продолжение, "Постојат многу средства таму, кои се истражени.Тешко да се предвиди што на крајот ќе се случи, но можам да кажам нашите инвеститори дека ние не сме случува да се прошири себе само за да продолжат да го прават придобивки.Тоа ќе продолжи да биде многу дисциплиниран пристап." Заедно со своите Совршенство стекнување, Пен Националните е во процес на градење на две сателитски казина во својот дом држава Пенсилванија најблиску казино да longmont ко. Penn National вели дека Врховниот Суд е одлуката за штрајк надолу на сојузниот спортски обложувања забрана ќе биде од корист на компанијата во живо казино филаделфија телефонски број. Wilmott тој рече дека се надева да имаат sportsbooks во операција во Мисисипи и Западна Вирџинија пред МАК сезона клоци off.Пенсилванија, исто така, помина спортски обложувања прописи, но $10 милиони долари за лиценцирање на плаќање, спарени со она што е виден како прекумерна 36 проценти данок, одржување на казина на маргините. Wilmott вели дека тој е промовирање на она што е направено во Западна Вирџинија и Мисисипи во различни држави со оглед на легализирање на коцкање активност.Мисисипи sportsbooks ќе се оданочува ефективна стапка од 12 проценти, додека приходите ќе бидат tariffed на 10 проценти во Западна Вирџинија.Морган Стенли аналитичари рече следново Врховниот Суд е укинување на спортски коцкање забрана регионалната казино оператори како Пен Национален штанд за да се добие најмногу од мислење.Сепак, финансискиот фирма предвидува спортски обложувања ќе сметка за помалку од два проценти од $120 милијарди американски индустријата за игри. во живо казино филаделфија покер соба.