во живо казино филаделфија телефонски број

дали слот машини имаат обрасци

Цезар Забава има добиено одобрување од Њу Џерси Казино Контрола Комисија (CCC) да го преструктуира своето деловно работење во Атлантик Сити.Корпоративниот маневрирање ќе се елиминира $16 милијарди од матичната компанија книги и го намали својот интерес и закуп плаќање обврски по $807 милиони евра.Под одобрени реорганизација, Цезар Забава Работењето на Компанијата (CEOC), сопствениците на Bally и Цезар во Атлантик Сити, е дозволено да закуп операции на две места на новоформираната недвижности компанија.Овој потег доаѓа во дел од CEOC е Глава 11 стечајна постапка, која се надева дека ќе успее да го официјално излез во септември.Во одбрана преструктуирање, CCC издадени игри на лиценци за Цезар' новиот оперативен рака.Развојот не влијание Harrah ' s Атлантик Сити, како и дека користењето беше исклучен од CEOC е Глава 11 поднесување во 2015 година. Матеј Levinson, претседател на CCC, изјави за Печатот на Атлантик Сити дека Цезар' способноста да се драстично да го намали својот долг и обврските преку реструктуирање "значително ја подобрува финансиска состојба" на двете соседни Boardwalk својства.На CCC е одобрување од страна на Цезар Забава оперативен промени е секако добра вест за игри на среќа и туристичката компанија.Регулаторот одлука да се поддржат реструктуирање може да се заниша од една неодамнешна прес-конференција од Цезар извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora.Тоа беше само минатиот месец дека гејминг извршување, заедно со MGM Места извршен ДИРЕКТОР Џим Murren, приватно се сретна со Њу Џерси Гувернерот Крис Кристи (Р) во живо казино филаделфија телефонски број. Frissora рече на Атлантик Сити, "Ние се чувствувам многу добро за да продолжи да инвестира.Ние мислиме дека иднината е светла." Цезар неодамна претстави со 30 милиони долари подобрување на Harrah ' s.Проектот, додаде неколку нови ресторани на одморалиштето, реставрација на својата базен и ноќен клуб, и freshening од 450 соби во живо казино филаделфија покер соба. MGM и Цезар се, исто така, наводно, се во потрага за ко-развивање на имотот. Murren компанијата ужива успех од претходните заеднички вложувања во Атлантик Сити, како MGM изградена на Borgata, најбогатите casino resort во Њу Џерси, со Бојд Игри уште во почетокот на 2000-тите во живо казино филаделфија онлајн казино. Dissecting на Цезар стечај процес навидум бара магистерска диплома во областа на финансиите. "Има Цезар Забава Корп, Цезар Забава Оперативен Компанија, Цезар Забава Одморалиште Својства, Цезар Интерактивна Забава, Цезар Раст Партнери, и Цезар Стекнување Company дали слот машини имаат обрасци. By кога ќе го достигне оваа точка, Цезар многу добро може да се создаде уште еден субјект." И сега ние да научат дека тие имаат, и тоа е можеби нивната најголема unoriginal подружница уште.Според CCC, новоформираната оперативни поделба одобрени оваа недела е именуван Цезар Entertainment Corporation, CEOC, LLC.Додека сложността на Цезар' финансиско структурирање е малку комично, Frissora раководство се враќаат на компанијата да стабилност.Извршен ДИРЕКТОР на лево Херц и официјално го презеде казино бизнис во септември 2015 година дали слот машини се плати циклуси. Во времето на неговото именување, Цезар акции тргување беше за помалку од $8 по акција.Денес, тоа е над $12. дали слот машини се шансите.