дали слот машини имаат обрасци

одморалишта светот казино

Врв Забава повеќе од двојно компанијата нето-приходи во вториот квартал, бидејќи на своите $2.8 милијарди стекнување на ривал регионални казино оператор.Лас Вегас-базирани Врв рече дека го изгубил $2.3 милиони евра во четврт отколку што завршува на 30 јуни, или 4 центи по акција.Пред една година, компанијата изгуби $5.2 милиони денари или 9 центи за споделување.Совршенство е нето приходи се зголеми 108% на $555.2 милиони евра.За време на конференциски повик со аналитичарите, Совршенство CFO Карлос Ruisanchez рече мека клиент трендови во регионалниот игри пазари беше продолжува во јули дали слот машини имаат обрасци. "Додека досега трендови се во потрага подобар од вториот квартал, промената не е значајно," тој рече.Совршенство е најдобро вршење својства биле Ameristar во Источна Чикаго, Болен., и компанијата две Луизијана L'Auberge места во Лејк Чарлс и Батон Руж, Ла.Врв заврши својата откупот на Ameristar Казина минатата есен и е интегрирање на својства во компанијата.Во соопштението, Совршенство извршен ДИРЕКТОР Ентони Sanfilippo рече дека компанијата се спроведува некои $58 милиони денари во годишните заштеди до крајот на кварталот преку Ameristar спојување дали слот машини се плати циклуси. "Ние значително се завршени неколку клучни и напорно интеграција цели во текот на кварталот," Sanfilippo рече.Меѓу областите на компанијата беа споени човечки ресурси, компанијата процеси и системи, маркетинг и финансии.Игри операции и хотелски менаџмент на приходи на петлите биле развиени.Врв не работат казино во Лас Вегас, но стекнати две казина во Северна Невада заедница на Џекпот преку откупот.Акции на Врвот падна $1.51, или 6.28 проценти, на $22.54 во четвртокот на њујоршката Берза. дали слот машини се шансите.