Grosvenor казино st giles лондон

многу добро казино телефонски број

Владата на Австралиската држава Квинсленд има quashed планира да се изгради На$3б одморалиште казино проект на Голд Коуст, оставајќи-ќе биде оператор mulling правно дејство.Во вторникот, Квинсленд Премиер Annastacia Palaszczuk официјално се повлече приклучок на ASF Конзорциумот е предлогот да се изгради голем интегрирани одморалиште на Голд Коуст е Southport Плукаат област, со еден крај на години на лажни започнува и погрешни чекори од страна на Кинески предводени од конзорциумот grosvenor казино st giles лондон. Palaszczuk оправда одбивањето на ASF предлогот што е потребно за да се зачува parkland угледот како "единствен сајт .. многу добро казино без депозит. еквивалент на она што се Централ Парк е во Њујорк." Palaszczuk рече ASF предлог за пет висок пораст хотел кули ќе резултира во "нешто грозно нешто" за регионот, и сите идниот развој на Плукаат, ќе бидат ограничени на три-приказна структури.Додека одморалиште планови се официјално тост, Palaszczuk рече дека можност останува за ASF да се изгради казино во Голд Коуст регионот.Тоа беше само овој викенд дека Австралиските медиуми известуваат дека ASF имаше потпиша договор со НАС казино оператор Цезар Забава за да управувате со игри операции на предложените одморалиште.Тоа е јасно дали ASF – кој побара запирање на тргување со неговите акции на Австралиската Берза следниве Palaszczuk најавата, ќе бидат заинтересирани во спроведувањето на самостоен казино проект.Компанијата се вели дека со оглед на неговите правни опции во пресрет на неуспех многу добро казино без депозит бонус. Palaszczuk рече дека нејзината влада беше сигурни дали ASF беше должи надомест за милиони, тоа беше инвестирано во текот на изминатите неколку години почнавме одморалиште проект.Опозицијата лидер Тим Nicholls ја критикуваше владата, е одлуката, велејќи дека идните инвеститори ќе се земе часови од ASF се преврти се назад "во 11 час." ASF доби ексклузивното право да преговара Златен Брег одморалиште казино проект по скалирање назад своето дури и поголеми оригиналниот концепт, во која беа вклучени брод терминал која ги налути локалните environmentalists.Од тогаш, прашања беа поставени како да ASF способноста да фонд својот предлог, наводите дека Кинеската влада, поддржан од ASF жестоко го отфрлија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre многу добро казино телефонски број.